Społeczność dla Ludzi Onetu

Największy polski portal horyzontalny stworzył serwis społecznościowy o wdzięcznej nazwie Ludzie Onetu. Zgodnie z zamysłem twórców, serwis ma być miejscem, w którym użytkownik będzie miał dostęp do wielu funkcjonalności portalu w zasięgu "jednego kliknięcia".

Społeczność dla Ludzi Onetu
Na profil użytkownika serwisu społecznościowego Ludzie Onetu składają się trzy podstawowe elementy: znajomi, zdjęcia oraz kluby.

Oczywiście dla każdego, kto należy do przynajmniej jednej z innych społeczności on-line (takiej jak choćby Fotka.pl czy Epuls.pl) funkcjonalności te nie będą żadnym zaskoczeniem, ani tym bardziej wabikiem.

Czym więc nowy projekt Onetu ma nas przyciagnąć? Czy może nas jeszcze czymś zaskoczyć?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, ale pod warunkiem, że należymy już do (nie tak bardzo ezoterycznej, bo liczącej prawie 10 mln real users) grupy użytkowników portalu Onet.pl. Jeżeli spełniamy ten warunek, już na samym początku dostajemy szereg przydatnych możliwości, związanych z działalnością na największym polskim portalu. Jeśli stworzyliśmy coś w serwisach Onetu - napisaliśmy artykuł w duchu dziennikarstwa obywatelskiego, skomentowaliśmy news, przysłaliśmy zdjęcia lub filmy, dodaliśmy wpis na blogu - dotrzeć do swojej twórczości będziemy mogli za pomocą jednego konta na Ludzie Onetu.

Społeczność dla Ludzi Onetu

Do wyboru mamy 2 zestawy, już wgranych, awatarów.

To do nas, do Onetu przychodzicie po informację, najnowsze wiadomości, artykuły z prasy światowej, porady w wielu dziedzinach. Tutaj czytacie o polityce, o ulubionych artystach, o nowinkach technicznych. Wszystkie te rzeczy wzbudzają w Was emocje więc komentujecie na forum, prowadzicie blogi, często dzielicie się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniami. Niestety ten ogromny potencjał Waszej kreatywności był dotąd rozproszony po portalu... - teraz będzie skupiony w jednym miejscu w serwisie Ludzie Onet.

O tym, że nowa "społecznościówka" jest właśnie dla użytkowników Onetu, świadczyć może również fakt, że warunkiem przyłączenia się do społeczności jest posiadanie konta email na portalu. Tym samym przystąpienie nowego użytkownika do Ludzi Onetu, jest jednoznaczne ze zintegrowaniem go z jedną z usług portalu, a poczta przychodząca na skrzynkę email może być odbierana również z poziomu serwisu społecznościowego. Rozwiązanie to jednak może być dosyć kłopotliwe, gdy internauta korzysta z przekierowania poczty - wtedy również listy od innych członków społeczności przesyłane są na konto trzecie.

Istnieje jednak wiele dodatkowych funkcjonalności, niezwiązanych już bezpośrednio z samym portalem. Jako pierwszą należy tu wymienić możliwość dodawania linków do stron niemających nic wspólnego z Onetem.