Shoper ze statusem Facebook Marketing Partner

Shoper, największa polska platforma dla sklepów internetowych, nawiązał oficjalną współpracę z gigantem internetu - Facebookiem, dzięki czemu zyskał status Facebook Marketing Partner. Pozwala on Shoperowi prowadzenie kampanii marketingowych dla kilkunastu tysięcy sklepów w społecznościach Facebooka.

Shoper ze statusem Facebook Marketing Partner

Z danych zebranych przez Shoper wynika, że w celu zdobycia nowych klientów, aż 60% właścicieli sklepów działających na tym oprogramowaniu korzysta z kampanii reklamowych prowadzonych na Facebooku. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość dotarcia do grupy odbiorców zainteresowanych konkretnym produktem, co zwiększa szansę przyciągnięcia potencjalnych klientów i sprzedaży. Stając się oficjalnym partnerem marketingowym Facebooka, Shoper - – w ramach wewnętrznej usługi Shoper Kampanie - pozwoli na zwolnienie właścieli z konieczności samodzielnego prowaenia kampanii lub zlecania ich wyspecjalizowanym agencjom.

Co daje Shoperowi status Facebook Marketing Partner?

Dotychczas usługa ta obejmowała kampanie produktowe realizowane w wyszukiwarce Google. Szczególnie cenią je sobie właściciele nowo otwieranych sklepów internetowych – z pomocą reklam produktowych, które są kierowane do odbiorców zainteresowanych daną branżą czy produktem, mogą one w stosunkowo krótkim czasie pomóc zdobyć pierwszych, bardzo cennych klientów.

– Dla sprzedawców ważne jest dziś szukanie nowych kanałów dotarcia ze swoją ofertą i przekazem reklamowym do klienta. Sklepy, którym zależy na rozwoju, wciąż muszą szukać dla siebie odpowiednich rozwiązań i stale je optymalizować. Reklama na Facebooku czy Instagramie daje dziś pewną gwarancję dotarcia do klienta. Inną niż w przypadku Google, gdzie wpisana fraza zwraca konkretne produkty, tutaj to my docieramy do użytkowników o konkretnym profilu bądź retargetujemy już aktualnie pozyskanych – zauważa Krzysztof Krawczyk – Na naszej platformie nauczyliśmy się już dawno, że wspierając naszych klientów w podejmowaniu działań reklamowych, pozwalamy im nie tylko zaoszczędzić pieniądze, które wydaliby w zewnętrznej agencji, ale też dostarczamy im najbardziej wartościowy ruch i klientów, którzy pomagają się sklepom rozwijać – podkreśla.

Nowe możliwości reklamowe dla e-sklepów

Status Facebook Marketing Partner pozwala na uruchamianie profesjonalnych kampanii reklamowych dla sklepów Shoper - i to zarówno na Facebooku, jak również jego aplikacjach, czyli Instagramie i Messengerze. W przyszłości będą także dostępne w popularnym komunikatorze WhatsApp oraz na Facebook Marketplace. Będzie to dawać liczne nowe możliwości reklamowe dla e-sklepów, przekładające na skuteczniejsze zdobywanie kolejnych zamówień oraz rozwój.

– Status Facebook Partner to najlepszy dowód na to, że Shoper nieustannie stawia na rozwój i chce dostarczać swoim klientom jak najbardziej nowoczesne narzędzia do sprzedaży w internecie. Jestem przekonany, że nie tylko mamy dziś sklepom internetowym najwięcej do zaoferowania, ale też – że jeszcze wiele uda nam się wspólnie zrobić, by sprzedaż i zakupy online były w Polsce bardziej wygodne i bezpiecznie – komentuje Krzysztof Krawczyk.