Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Shoper ze statusem Facebook Marketing Partner

Shoper, największa polska platforma dla sklepów internetowych, nawiązał oficjalną współpracę z gigantem internetu - Facebookiem, dzięki czemu zyskał status Facebook Marketing Partner. Pozwala on Shoperowi prowadzenie kampanii marketingowych dla kilkunastu tysięcy sklepów w społecznościach Facebooka.

Shoper ze statusem Facebook Marketing Partner

Z danych zebranych przez Shoper wynika, że w celu zdobycia nowych klientów, aż 60% właścicieli sklepów działających na tym oprogramowaniu korzysta z kampanii reklamowych prowadzonych na Facebooku. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość dotarcia do grupy odbiorców zainteresowanych konkretnym produktem, co zwiększa szansę przyciągnięcia potencjalnych klientów i sprzedaży. Stając się oficjalnym partnerem marketingowym Facebooka, Shoper - – w ramach wewnętrznej usługi Shoper Kampanie - pozwoli na zwolnienie właścieli z konieczności samodzielnego prowaenia kampanii lub zlecania ich wyspecjalizowanym agencjom.

Co daje Shoperowi status Facebook Marketing Partner?

Dotychczas usługa ta obejmowała kampanie produktowe realizowane w wyszukiwarce Google. Szczególnie cenią je sobie właściciele nowo otwieranych sklepów internetowych – z pomocą reklam produktowych, które są kierowane do odbiorców zainteresowanych daną branżą czy produktem, mogą one w stosunkowo krótkim czasie pomóc zdobyć pierwszych, bardzo cennych klientów.

– Dla sprzedawców ważne jest dziś szukanie nowych kanałów dotarcia ze swoją ofertą i przekazem reklamowym do klienta. Sklepy, którym zależy na rozwoju, wciąż muszą szukać dla siebie odpowiednich rozwiązań i stale je optymalizować. Reklama na Facebooku czy Instagramie daje dziś pewną gwarancję dotarcia do klienta. Inną niż w przypadku Google, gdzie wpisana fraza zwraca konkretne produkty, tutaj to my docieramy do użytkowników o konkretnym profilu bądź retargetujemy już aktualnie pozyskanych – zauważa Krzysztof Krawczyk – Na naszej platformie nauczyliśmy się już dawno, że wspierając naszych klientów w podejmowaniu działań reklamowych, pozwalamy im nie tylko zaoszczędzić pieniądze, które wydaliby w zewnętrznej agencji, ale też dostarczamy im najbardziej wartościowy ruch i klientów, którzy pomagają się sklepom rozwijać – podkreśla.

Nowe możliwości reklamowe dla e-sklepów

Status Facebook Marketing Partner pozwala na uruchamianie profesjonalnych kampanii reklamowych dla sklepów Shoper - i to zarówno na Facebooku, jak również jego aplikacjach, czyli Instagramie i Messengerze. W przyszłości będą także dostępne w popularnym komunikatorze WhatsApp oraz na Facebook Marketplace. Będzie to dawać liczne nowe możliwości reklamowe dla e-sklepów, przekładające na skuteczniejsze zdobywanie kolejnych zamówień oraz rozwój.

– Status Facebook Partner to najlepszy dowód na to, że Shoper nieustannie stawia na rozwój i chce dostarczać swoim klientom jak najbardziej nowoczesne narzędzia do sprzedaży w internecie. Jestem przekonany, że nie tylko mamy dziś sklepom internetowym najwięcej do zaoferowania, ale też – że jeszcze wiele uda nam się wspólnie zrobić, by sprzedaż i zakupy online były w Polsce bardziej wygodne i bezpiecznie – komentuje Krzysztof Krawczyk.