Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Serwisy tematyczne w maju

Prezentujemy kolejne zestawienie najpopularniejszych witryn w dwunastu kategoriach. Dane pochodzą z badania Megapanel PBI/Gemius. Po nieznacznych spadkach w kwietniu, związanych prawdopodobnie z okresem świątecznym, nastąpiły wzrosty oglądalności witryn w każdej z kategorii.

Co ważne, rada badania Megapanel, wzięła pod uwagę komentarze dotyczące kwietniowego rankingu. Coraz popularniejsze serwisy filmowe YouTube oraz patrz.pl znalazły się w jednej kategorii - Kultura i Rozrywka. YouTube, w Polsce jest coraz popularniejszą witryną, która miała w maju prawie 40 mln odsłon i zasięg 11,28%.

Podział na 12 kategorii tematycznych został uchwalony przez radę badania Megapanel Gemius/PBI. Przydzielenie niektórych witryn do określonej, grupy bywa kłopotliwe. Dlatego z miesiąca na miesiąc dokonywane są drobne zmiany w rankingu i dana witryna zostaj przeniesiona do innej kategorii. Tak właśnie stało się z serwisem patrz.pl, który miesiąc wcześniej znajdował się w kategorii Nowe Technologie.

W zestawieniach nadal dominuje Onet, który jest liderem w siedmiu kategoriach.

Kategoria Informacje, Publicystyka, Media

Serwisy tematyczne w maju

Nowością w rankingu jest strona radia internetowego polskastacja.pl na pozycji 19 oraz telewizji Discovery na miejscu 20. Z rankingu wypadły serwisy radiomaryja.pl oraz dziennik.pl.

Kategoria Kultura i Rozrywka

Serwisy tematyczne w maju

Największą niespodzianką w tej kategorii jest skok serwisu YouTube.com, aż o 11 oczek do góry. Firma badawcza Gemius zlicza tylko wizyty na stronie YouTube.com. Nie są brane pod uwagę treści pochodzące z YouTube a znajdujące się na innych witrynach (np. Maxior).

Serwis Patrz.pl, umożliwiający umieszczanie internautom własnych klipów filmowych znalazł się na debiutanckiej 19 pozycji. Patrz.pl przywędrował z mało odpowiedniej dla niego kategorii Nowe Technologie. W stosunku do kwietnia zyskał 2,74% zasięgu i ponad 347 tys. real users.

Kategoria Motoryzacja

Serwisy tematyczne w maju

oToMoto jest niekwiestionowanym liderem, ale na drugim miejscu pojawił się Onet.pl ze swoimi serwisami motoryzacyjnymi. O pięć oczek do góry, z 14 na 9 miejsce, wskoczył serwis Automix.pl. Pod względem ilości odsłon po witrynie otoMoto znajduje się Mobile.de. W zeszłym miesiącu na drugim miejscu, biorąc pod uwagę odsłony, był serwis gratka.pl

Kategoria Biznes, Finanse, Prawo

Serwisy tematyczne w maju

Znaczny spadek zanotowała witryna pit.pl, z siódmej pozycji w kwietniu, na 16 w tym miesiącu. Do rankingu, na 17 pozycji powrócił serwis Nowoczesna Firma. Zniknęła natomiast witryna parkiet.com.

Kategoria Budownictwo i Nieruchomości

Serwisy tematyczne w maju

Na 11 z, ósmej pozycji w kwietniu spadł portal INTERIA.PL. Nadal wysoko utrzymuje się serwis skyscrapercity.com.

Serwisy z tej kategorii nie cieszą się wielką popularnością. Cała druga dziesiątka ma poniżej 1% zasięgu.

Kategoria Edukacja

Serwisy tematyczne w maju

Nowością w tej kategorii jest portal WP i jego serwisy edukacyjne, które uplasowały się na 19 pozycji. INTERIA.PL wyprzedziła portal Gazeta.pl, z różnicą 1,1% zasięgu. Z rankingu wypadł debiutant z zeszłego miesiąca, strona ufoki.pl.

Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.