Serwisy tematyczne w maju

Kategoria Sport

Serwisy tematyczne w maju

Pierwsze pięć miejsc nie zmieniło się w stosunku do kwietnia 2005. Serwis Eurosport, trafił na siódmą pozycję, z kwietniowego 14 miejsca. Pojawiły się także witryny związane z mundialem, na 11 miejscu, z zasięgiem na poziomie 1,28% witryna mistrzostwa-swiata.pl.

Kategoria Styl Życia

Serwisy tematyczne w maju

Bez zmian w pierwszej piątce witryn, które nadal należą do największych polskich portali. Z rankingu zniknął serwis dzieci.org.pl. Z 15 na dziewiątą pozycję wszedł serwis studentnews.pl, który miał w maju 3,57% zasięgu.

Z redakcją kontaktował się Robert Drózd z wortalu korba.pl, który poinformował nas, że korba.pl, jako, że jest serwisem studenckim, powinien się znaleźć raczej w kategorii Edukacja. Na tym przykładzie widać, że przyporządkowanie witryny do jednej z 12 kategorii może być kłopotliwe. Portal korba.pl traktuje zarówno o edukacji (rozbudowany dział dotyczący studiowania) jak i o stylu życia (sekcje Trendy, Cooltura).

Kategoria Turystyka

Serwisy tematyczne w maju

Nowością rankingu jest Grupa Wakacje.pl, czyli tak naprawdę sieć stron o różnych domenach. Osobno nie trafiłaby one tak wysokie pozycje w rankingu.

Nowością w rankingu jest serwis ta.pl - Polsa Mapa Turystyki, który znalazł się w maju na 13 miejscu z 1,48% zasięgu. Spadek w stosunku do kwietnia 2006 zanotowała sekcja turystyczna portalu Gazeta.pl, która spadła z 11 na 15 pozycję.

Kategoria Nowe Technologie

Serwisy tematyczne w maju

Serwis IDG.PL nadal na pierwszej pozycji, zwiększając dystans od witryny Wapster.pl, która jest jednak rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę odsłon.

Przeniesiono witrynę Patrz.pl do kategorii Kultura i Rozrywka. Nie ma już także w zestawieniu witryny smilecentral.com.

Na dziesiątym miejscu znalazła się nowość - witryna heh.pl, na której czołówce znajduję się niestety news ukradziony z IDG. Przeglądając stronę można zauważyć, że znajdują się na niej także informacje pochodzące z innych serwisów z kategorii Nowe Technologie. Nie dość tego, w stopce strony znajduje się adnotacja "Redystrybucja przedstawianych tu informacji bez zgody autora jest zabroniona!".

Kategoria Praca

Serwisy tematyczne w maju

Pracuj.pl jest nadal na pierwszym miejscu, ale portal Gazeta.pl, który w marcu zaprezentował nową wersję serwisu praca, zmniejszył swój dystans od lidera. Aż o dziesięć miejsc do góry wszedł serwis Twojecv.pl, który w majowym zestawieniu znalazł się na 10 pozycji.

Kategoria Społeczności

Serwisy tematyczne w maju

Nowością w kategorii jest serwis społecznościowy spinacz.pl, który zadebiutował na 20 pozycji, z zasięgiem 0,90%. Na 18 pozycji powrócił serwis flickr.com. Na 11, z kwietniowej 18 pozycji wszedł serwis sfd.pl, który jest forum dotyczącym kulturystyki.

***

Serwisy tematyczne w kwietniu