Przychody Travelplanet.pl i innych

Travelplanet.pl SA osiągnęła za trzeci kwartał zysk na poziomie 611 tys. zł netto w porównaniu do 291 tys. zł w tym samym okresie roku poprzedniego. Wartość sprzedaży w III kwartale wyniosła 25,4 mln zł, i była o 10 mln większa niż w analogicznym okresie 2005. Jak na tym tle wypada konkurencja?

Travelplanet.pl sprzedało po trzech kwartałach usługi za kwotę 58,6 mln zł, czyli niemal dwa razy więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego, kiedy ten wynik wyniósł 29,9 mln zł. Przychody od początku roku wyniosły 21,9 mln zł, o 82% więcej niż w roku poprzednim.

Spółka poprawiła także wyniki finansowe po trzech kwartałach. Zysk EBITDA liczony narastająco wyniósł 1,241 mln zł i był o 906% wyższy niż w roku 2005, kiedy wyniósł tylko 137 tys. zł Poziom wypracowanego zysku netto wyniósł 805 tys. zł w stosunku do 10 tys. w analogicznym okresie roku 2005.

***

Redakcja Internet Standard próbowała oszacować wartość rynku turystyki w internecie na podstawie deklaracji przedstawicieli spółek, jednak okazało się to niezwykle trudne. Poniżej przedstawiamy kilka wypowiedzi, które mogą pomóc w wyrobieniu sobie zdania na temat tego rynku.

Bartosz Roch Nowik, Traveligo.pl: Na dziś mogę powiedzieć, że uzyskaliśmy dwucyfrowy wynik wartości sprzedaży w mln. Niestety nie jestem jeszcze upoważniony do przedstawienia konkretych danych, gdyż nie było jeszcze zarządu zamykającego rok obrotowy. Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży - jest to około dwukrotny przyrost w porówaniu do zeszłego roku.

Adrianna Rudaniecka, Traveliada.pl: Nie udzielamy publicznie informacji dotyczących danych finansowych firmy.

Mateusz Kazieczko, easygo.pl w wywiadzie dla Internet Standard: Mogę w tej chwili zdradzić, że w ciągu kilkunastu miesięcy działalności - bo nie mieliśmy jeszcze pełnego rocznego okresu rozliczeniowego - nasze obroty sięgnęły progu 20 mln złotych.

Dominik Wiśniewski, Extravel.pl: Niestety nie podajemy informacji finansowych do publicznej wiadomości.

Monika Grzesik, VTrip.pl: Wartość sprzedaży imprez turystycznych w VTrip.pl w tym roku wynosi 6,2 miliona zł.

Więcej w tekście "Kto z kim i dlaczego w turystyce online".