Pop-upy nie będą od razu blokowane

W przygotowywanej wersji Internet Explorera zapowiadana wcześniej funkcja blokowania reklam otwierających się w dodatkowych okienkach przeglądarki nie będzie ustawiona domyślnie jako włączona. Przynajmniej takie ustawienia zaimplementowano w wersji beta nowego IE.

Informację podały Internet News. Wcześniej informowaliśmy, że umieszczenie opcji blokowania pop-upów znacząco wpłynie na branżę internetową. Zaniepokojeni byli zarówno wydawcy online jak i sieci reklamowe. Reklamy pojawiające się w osobnych okienkach są wciąż jedną z najpopularniejszych form e-marketingu.

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że w wersji beta Internet Explorera funkcja blokowania pop-upów nie jest domyślnie włączona. Aby z niej skorzystać, należy odpowiednio zmienić ustawienia w przeglądarce. Tym samym przewiduje się, że zapowiadane wcześniej unicestwienie pop-upów nie nastąpi tak szybko. Spora część użytkowników IE nie zmienia domyślnych funkcji w przeglądarce.

Czy jednak branża ma się z czego cieszyć? Przedstawiciele Microsoftu nie dają gwarancji, że blokada nie będzie domyślnie włączona w ostatecznej wersji Internet Explorera.

Nowa wersja przeglądarki ma pojawić się na rynku latem tego roku.