PayPal i x.commerce uruchamiają PayPal Access

To - w założeniach - system identyfikacji tożsamości, który pozwala robić szybkie i wygodne zakupy w sieci w wielu sklepach wykorzystując login i hasło z systemu PayPal.

Podczas Innovate Developer Conference 2011, PayPal i X.commerce pokazały pierwszy, otwarty ekosystem do prowadzenia sprzedaży - PayPal Access, nowe narzędzie do logowania się w sieci, bez konieczności pamiętania różnych haseł. Rozwiązanie jest już oficjalnie dostępne. Klienci sprzedawców, którzy dołączą do programu będą mogli logować się do ich serwisów używając loginu i hasła PayPal. PayPal posiada ponad 100 mln aktywnych kont na świecie w 190 krajach na świecie. W Polsce z systemu korzysta ponad 1,3 mln osób.

"PayPal Access zapewnia klientom i sprzedawcom wszystko co jest niezbędne do utworzenia konta i dokonania transakcji - weryfikację użytkownika, dane adresowe i szczegóły płatności. Uproszczenie logowania i tworzenia konta, może zwiększyć konwersje i lojalność klienta. Jak pokazują badania, niemal jeden na czterech konsumentów porzuca swój koszyk gdy jest proszony o założenie konta" - przekonują przedstawiciele PayPal. "Kupowanie online powinno być płynne, z minimalną liczbą przestojów i formalności" - dodaje Przemek Pluta, Regional Manager PayPal na Europę Środkowo-Wschodnią.

Jak zapewniają przedstawiciele PayPal, dla konsumentów zaletą z korzystania z nowego systemu ma być fakt, że nie muszą oni wpisywać oddzielnych loginów i haseł do różnych stron. Wraz z pierwszym logowaniem mogą utworzyć konto sklepowe. Dodatkowo dane finansowe klientów nie są udostępnianie sprzedawcom.