Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

PayByNet - obsługę systemów płatności masowych dla e-commerce

Od czerwca br. klienci planujący wakacje lub podróże z Travelplanet.pl mogą bezpiecznie i szybko dokonywać płatności wykorzystując usługę PayByNet, której  operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. Teraz usługa ta jest dostępna również w serwisie Aero.pl, specjalizującym się w sprzedaży tanich biletów lotniczych. To wdrożenie jest kolejnym po Merlin.pl, w którym płatności są nie tylko realizowane bezpośrednio na konto e-sklepu, lecz także rozliczane w modelu mass-collect. Z systemu PayByNet korzysta już prawie 600 e-sklepów.

Informacja prasowa: Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

PayByNet to usługa szybkich płatności za zakupy internetowe, która umożliwia bezpośrednie przekazanie pieniędzy pomiędzy klientem a sklepem, bez zatrzymywania ich w instytucji rozliczającej. Usługa, która pozwala na  błyskawiczną realizację płatności online, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

- Każdego miesiąca realizujemy ponad 4 tysiące zamówień i przyjmujemy ponad 8 tysięcy płatności w ramach całej Grupy Travelplanet. Przy takiej ilości transakcji usługa PayByNet jest dla nas doskonałym rozwiązaniem - mówi Bożena Garbińska, Dyrektor Finansowy w Travelplanet.pl S.A. - Usługa zapewniła nam nową jakość obsługi spływu należności i znacznie ułatwiła obsługę klienta. Ponadto PayByNet umożliwił nam zoptymalizowanie procesów płatności i ich księgowania - dodaje B. Garbińska.

Grupa Travelplanet.pl stosuje system mass-collect. Polega on na przypisywaniu każdemu klientowi w momencie dokonywania rezerwacji czy sprzedaży biletu lotniczego, indywidualnego numeru rachunku bankowego dla realizowanego zamówienia. Pomaga to w identyfikacji osoby i transakcji. Od czerwca 2013 każda płatność dokonywana poprzez usługę PayByNet jest od razu kierowana na wskazane płatnikowi indywidualne konto bankowe, co w praktyce zdecydowanie ułatwia proces realizacji zamówienia i automatyzuje księgowanie transakcji. Ma to szczególne znaczenie przy płaceniu np. za wczasy last minute czy bilet za lot, który ma się odbyć następnego dnia, a także w przypadku reklamacji. Dzięki PayByNet, Travelplanet.pl otrzymuje informacje o płatności w chwili jej dokonywania i ma gwarancję wpływu środków na konto nawet tego samego dnia.

System płatności na rachunki wirtualne przy użyciu PayByNet wdrożył także Merlin.pl. - U nas to rozwiązanie świetnie działa - mówi Łukasz Sierpiński, Dyrektor Finansowy Merlin.pl. - Byliśmy jednym z pierwszych e-sklepów, który udostępnił swoim klientom tę jedyną w Polsce usługę bezpośrednich i gwarantowanych płatności internetowych. Teraz zdecydowaliśmy się jeszcze bardziej usprawnić procesy i wykorzystać do obsługi płatności systemy typu collect, które dotychczas były używane głównie przez masowych wystawców faktur. Liczba zamówień w Merlin.pl jest tak duża, że mass-collect sprawdza się również w naszym biznesie, a PayByNet jest tutaj dobrym uzupełnieniem. Jesteśmy bardzo zadowoleniz rozwiązania i będziemy rekomendować jego wdrożenie w pozostałych spółkach należących do Grupy Kapitałowej Czerwona Torebka - dodaje Ł. Sierpiński.

Koalicja obu tych systemów jest jedynym takim rozwiązaniem dla e-commerce w Polsce. - Tylko PayByNet, ze względu na budowę usługi, jest w stanie obsługiwać i współpracować z systemem płatności masowych  - wyjaśnia Artur Wojtczuk, dyrektor odpowiedzialny za rozwój PayByNet w KIR S.A. - To prawdziwa rewolucja w obsłudze płatności, która może być bardzo korzystna zarówno dla banków, jak i firm z sektora e-commerce. Płacenie z wykorzystaniem PayByNet powoduje, że całość transakcji łącznie z rozksięgowaniem przebiega w pełni automatycznie, co z kolei zmniejsza koszty, ułatwia pracę i zwiększa efektywność - podsumowuje A. Wojtczuk.

Wspólne projekty PayByNet i Travelplanet oraz PayByNet i Merlin.pl pokazują, że sektor e-commerce potrzebuje nowoczesnych rozwiązań, które będą ulepszać e-usługi. Wraz z rozwojem e-biznesu rośnie potrzeba stosowania coraz lepszych narzędzi, aby firmy mogły skupiać się na rozwoju, a nie na obsłudze systemów, czy czynnościach nie związanych z podstawową działalnością firmy.