PIT 2009 - programy do wypełniania zeznań podatkowych

PIT 2009 - programy do wypełniania zeznań podatkowych

PITy 2009

PITy 2009 to doskonała aplikacja do rozliczania deklaracji podatkowych. Jej największą zaletą jest prostota obsługi i wygoda użytkowania. Każde pole oznaczone jest specjalnym znaczkiem, uruchamiającym pomoc dla danej części formularza. Aplikacja pozwala wypełnić formularze PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, 28A, 28B, SSE-R, RA, A, NIP-1 i 3.

Program posiada również wiele funkcji ułatwiających prawidłowe wypełnienie formularza. Wśród nich wymienić można między innymi aktualną bazę urzędów skarbowych, bardzo wygodny kreator zeznań podatkowych czy bezpośrednie odnośniki do konkretnych przepisów.

PIT 2009 - programy do wypełniania zeznań podatkowych

PITy 2009 to już dwunasta odsłona popularnej aplikacji do samodzielnego wypełnienia zeznania

Aplikacja sprawdza także poprawność zeznania i wyświetla informacje o znalezionych błędach. Osoby korzystające z niej w roku ubiegłym mogą także zaimportować dane do edycji 2009. Wystarczy zainstalować nową wersję, a wszystkie dane podatnika oraz współmałżonka zostaną automatycznie uzupełnione.

PITy 2009 to program bezpłatny do niekomercyjnego użytku. Licencja pozwala na darmowe skorzystanie z programu osobom wypełniającym zeznania własne, lub bezinteresownie (czyli nieodpłatnie) pomagające w wypełnieniu rozliczeń innych podatników. Jedynym ograniczeniem jest zgoda na podpowiedź programu we wskazaniu wspieranej przez podatnika Organizacji Pożytku Publicznego.

Elfin Jupiter 2009 Standard

Elfin Jupiter to znana i ceniona aplikacja. Od innych tego typu narzędzi wyróżnia się rozbudowanym kreatorem, z którego skorzystanie ogranicza się do odpowiedzi na zadawane pytania. W zależności od udzielonych odpowiedzi program odpowiednio kieruje użytkownika i podsuwa do wypełnienia jedynie te pola, które są adekwatne w jego sytuacji. Program wybiera właściwy formularz i załączniki, wpisuje kwoty w odpowiednie pola, sumuje, uwzględnia ulgi i limity oraz oblicza podatek.

PIT 2009 - programy do wypełniania zeznań podatkowych

Jupiter w wersji darmowej to przede wszystkim wygodny i prosty w obsłudze kreator towrzenia zeznania podatkowego

W programie znajdziemy pełny zakres formularzy rozliczenia rocznego 2009: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-28A, PIT-28B, PIT/O, PIT/B, PIT/M, PIT/D, PIT/2K, PIT/Z, PIT/ZG oraz formularze aktualizacyjne NIP-1 i NIP-3 oraz druk przelewu podatkowego

Podobnie jak opisywana wyżej aplikacja PITy 2009, Jupiter również zawiera bazę urzędów skarbowych, a także formularz przelewu. Aplikacja samodzielnie wybiera właściwy formularz i załączniki, wpisuje kwoty w odpowiednie pola, sumuje, uwzględnia ulgi i limity oraz oblicza podatek.

Program za darmo dostępny jest wyłącznie do osobistego użytku. W darmowej wersji pozwala na wypełnienie jednej deklaracji PIT (dla jednej osoby lub małżonków rozliczających się wspólnie). Po przeprowadzeniu bezpłatnej rejestracji można również korzystać z serwisu producenta.

Gdzie szukać pomocy

Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących złożenia deklaracji podatkowej za rok 2009, możesz uzyskać bezpłatną pomoc specjalistów. Poniżej podajemy dane kontaktowe Krajowej Informacji Podatkowej.

Infolinia systemu e-Deklaracje Krajowa Informacja Podatkowa

(pomoc w sprawie procedur składania deklaracji)

tel. 0 801 055 055

tel. 022 330 03 30

Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 18:00

Pomoc Techniczna systemu e-Deklaracje

(pomoc w sprawie problemów technicznych przy obsłudze systemu)

tel. 022 694 49 74

e-mail: [email protected]

Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:15 - 16:15