PIT 2009 - programy do wypełniania zeznań podatkowych

Przedstawiamy najlepsze darmowe programy do wypełnienia zeznania podatkowego za rok 2009. Od zeszłego roku możemy przesłać naszą deklarację podatkową przez Internet. Możesz też skorzystać z darmowych aplikacji, które praktycznie wypełnia za ciebie całe zeznanie.

PIT 2009 - programy do wypełniania zeznań podatkowych
Aby prawidłowo wypełnić deklaracje nie trzeba wydawać setek złotych na płatną, wyspecjalizowaną aplikację lub pomoc księgowego. Oczywiście ta ostatnia jest niezbędna do rozliczenia firmy, jednak podatnik indywidualny może bez problemu złożyć zeznanie podatkowe samodzielnie. Co więcej, od kwietnia 2009 roku możesz to zrobić przez Internet - nie musisz stać w kolejkach w Urzędzie Skarbowym lub na poczcie. Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w Sieci. Wybraliśmy kilka sprawdzonych aplikacji, dzięki którym jeszcze dziś złożysz swoje zeznanie.

e-Deklaracje Desktop

Aplikacja przygotowana na zlecenie Ministerstwa Finansów. Pozwala przesłać wypełniona deklarację bezpośrednio do wybranego urzędu przez Internet. Nie jest do tego wymagany podpis elektroniczny, wystarczą dane osobowe podatnika. Program pozwala na wypełnienie formularzy PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 wraz załącznikami dla wielu użytkowników - każdy może stworzyć oddzielny, chroniony hasłem profil.

PIT 2009 - programy do wypełniania zeznań podatkowych

e-Deklaracje pozwolą ci wysłac zeznanie przez Internet

Program proponowany przez Ministerstwo Finansów jest wygodny w obsłudze - wszystko odbywa się na zasadzie aktywnych formularzy. Aplikacja pozwala także na wybranie Organizacji Pożytku Publicznego, której chcesz przekazać 1% podatku. Złożone za jej pomocą zeznanie podatkowe jest tak samo ważne, jak to osobiście dostarczone do Urzędu Skarbowego.

Wypełnienie i wysłanie deklaracji jest szybkie i bezproblemowe. Aplikacja pozwala monitorować status zeznania informując użytkownika czy zostało już przyjęte lub odrzucone. Po uzyskaniu potwierdzenia z US, program generuje Urzędowe Potwierdzenie Odbioru - niezbędne przy wszelkich późniejszych kontaktach z fiskusem i jednocześnie będące jedynym dowodem potwierdzającym złożenie zeznania - warto więc wydrukować je i zachować.

Aby prawidłowo skorzystać z programu należy podać także kwotę przychodu z zeznania lub rocznego obliczenia podatku za rok 2008. Jeżeli w ubiegłym roku nie składałeś PIT-ów - w odpowiednią rubrykę wpisz "0".

e-pity

PIT 2009 - programy do wypełniania zeznań podatkowych

e-pity to prosty i wygodny program do wypełnienia zeznania podatkowego

Aplikacja e-pity to program, dzięki któremu z pomocą prostego kreatora przygotujesz zeznanie podatkowe na formularzach PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT/O, PIT/B, PIT/M, PIT/D, PIT/2K, PIT/Z, PIT/ZG, NIP-1 i NIP-3.

Jego główne zalety to wygoda i prostota obsługi, z którą poradzi sobie nawet niedoświadczony podatnik. Po wprowadzeniu wszelkich potrzebnych informacji kreator sam przeprowadza obliczenia i wypełnia odpowiednie pola zeznania podatkowego.

Warto dodać, że program dystrybuowany jest bezpłatnie (umożliwiając wypełnienie do 20 deklaracji), pod warunkiem przekazania 1% podatku Organizacji Pożytku Publicznego.