Od dziś NKtalk dla wszystkich!

Prostsza wersja Facebook czat

Komunikator spełnia swoja podstawową funkcję i umożliwia w prosty sposób prowadzenie konwersacji z pozostałymi użytkownikami NK.pl. Co więcej komunikator NK jest łatwiejszy w obsłudze niż czat na rosnącym w naszym kraju Facebooku.

Wygląda jednak, że na NKtalk nie wyeliminowano wszystkich problemów technicznych. Część pewnej konwersacji dotarła do mnie z ponad półgodzinnym opóźnieniem. Raz pojawił się także komunikat: "Brak połączenia z serwerem". Prawdopodobnie te niedociągnięcia z czasem zostaną rozwiązane (NKtalk działa w wersji beta).

Dla niektórych użytkowników pozytywną z pewnością okaże się wiadomość, że w NKtalk nie ma jeszcze reklam - To pierwszy dzień w którym dostępny jest nowy komunikator. Zainteresowanie powierzchnia ze strony reklamodawców jest spore, więc wkrótce można spodziewać się pierwszych akcji komercyjnych. Obecnie rozpoczęliśmy zbieranie i analizowanie danych, aby móc zaprezentować je naszym klientom. mówi Dominik Kaznowski.

Jakie są Wasze opinie na temat NKtalk?

Oficjalne wideo instruktażowe stworzone przez Naszą Klasę:

KOMENTARZ GG NETWORK S.A.:

Obserwujemy poczynania konkurencji. Realizujemy jednak konsekwentnie strategię rozwoju GG, już nie tylko samego komunikatora, ale i innych powiązanych z nim usług. Gadu-Gadu rozwija się z sukcesem, w listopadzie z GG korzystało już 10,5 mln UUsers. Są to nasze konkretne dane z serwerów i na nich się opieramy, jako realnym potencjalnym dotarciu z naszymi usługami. Skala GG jest więc znacznie większa, a sam komunikator pozostaje niekwestionowanym liderem na rynku IM.

GG jednak jest nie tylko komunikatorem dostępnym w formie instalowanego pliku, jest także dostępny w wersji web-owej obsługiwanej z poziomu przeglądarki www.

Wraz z wydaniem GG 10 rozpoczęliśmy ponadto dynamiczny rozwój GG w kierunku usług webowych - wiele obecnych funkcjonalności dostępnych w GG 10 to tak naprawdę zasoby i funkcje dostępne z poziomu przeglądarki. Komunikator jest bazą wyjścia w cały świat Internetu. Reszta odbywa się już w formie przeglądania stron www (galerie zdjęć, radio, gry online, grupy znajomych, telefonia). Zachęcam więc do szerszego, realnego spojrzenia na świat GG i jego specyfikę.

Dzisiaj każdy użytkownik GG może zalogować się do komunikatora przez stronę www, surfować po innych naszych serwisach korzystając jednego konta logowania OpenID.

Mechanizm ten otwiera przed nami olbrzymie możliwości, a dla użytkownika wygodę.

Niezależnie od tego nadal upatrujemy też naszej przewagi w tym, że nasz program jest zainstalowany na ponad 10 milionach komputerów! To olbrzymia przewaga, nie do pokonania przez jakiekolwiek serwisy www. Na stronę www można wejść pewnego dnia, innego nie, można być przed komputerem, wcale nie korzystając z serwisu. GG jako program natomiast w większości przypadków uruchamia się samoczynnie wraz ze startem komputera. Tą unikalną przewagę będziemy nadal wykorzystywać, nie zapominając o naszej "web-skiej strategii" rozwijania GG o nowe usługi dostępne już z poziomu www.

Jesteśmy więc obecni na dwa różne sposoby - w aplikacji i poprzez www, że o wersji mobilnej GG dostępnej w komórkach nie wspomnę.

Świat GG to więcej niż komunikator instalowany w komputerze, a synergia i przenikanie tych usług jest coraz bardziej widoczne.

Umożliwiamy milionom użytkowników połączenie rozmowy z zabawą, nauką, wymianą zdjęć, graniem online. W przypadku więc GG sytuacja jest odwrotna - sednem i centrum wszystkiego jest rozmowa, zaGGadanie. Od tego się zaczyna.

Zatem czasy, gdy GG było utożsamiane tylko z programem instalowanym na komputerze, to już coraz dalsza przeszłość. Przyszłość? Słoneczna!

Jarek Rybus, pełnomocnik zarządu GG Network