Netflix wciąż zwiększa przychody

Netflix właśnie ujawnił swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2011 roku. Przychody wzrosły o 88% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Serwis przyniósł aż 60 milionów dolarów zysku netto.

Od początku roku Netflix zyskał aż trzy miliony nowych subskrybentów. Popularny serwis wideo na żądanie ma już łącznie 23,6 miliona użytkowników - to więcej niż sieć kablowa Comcast (aczkolwiek Comcast wciąż ma ich więcej jeżeli policzyć osoby, które kupują usługi wideo razem z Internetem i telefonem).

Przychody Netflixa poszły w górę w dużej mierze dzięki wzrostowi cen za niektóre usługi. Warto odnotować, że Netflixowi udało się zwiększyć dochody i liczbę subskrybentów, choć na rynku konkurencja jest spora. W natarciu jest Hulu, Amazon Prime Instant Video oraz Dish Networks, które kupiło podupadającego giganta Blockbuster.

Co ciekawe Netflix pobił swój rekord jeśli chodzi o wydatki. Z pewnością przyczyniło się do tego miedzy innymi zakupienie praw do "House of Cards", nowego serialu Davida Finchera, twórcy "The Social Network".