Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Mężczyźni wolą... Internet

W Australii przeprowadzono ostatnio badanie wskaźnika szczęśliwości obywateli. Wynika z niego, iż dla kobiety są najszczęśliwsze spędzając czas z rodziną, zaś mężczyźni - surfując po Internecie i grając w gry online.

Jak podaje agencja Reutera próbie poddano 8,5 tysiąca osób w wieku od 18 do 64 lat. 63 % uczestników badania (obu płci) za najprzyjemniejsze zajęcie bądź sposób spędzania wolnego czasu uznali odpoczynek i relaks. Najmniej przyjemności, jak już łatwo się domyślić, przynosi im wzmożony wysiłek fizyczny.

Nieco ponad 50 procent badanych mężczyzn stwierdziło, że szczęście jest dla nich równoznaczne z przeglądaniem zasobów Sieci, grą w gry online lub aktywność w serwisach społecznościowych. Podobnego zdania było 39 procent kobiet.

Z kolei 55 % ankietowanych kobiet zadeklarowało, że największą przyjemność sprawia im spożywanie posiłków i spędzanie czasu z rodziną (opinię podzieliło 45 % mężczyzn).

Wygląda więc na to, że męska część - przynajmniej australijskiego - społeczeństwa, czerpie większą przyjemność z obcowania z komputerem, niż z najbliższymi...