Mężczyźni wolą... Internet

W Australii przeprowadzono ostatnio badanie wskaźnika szczęśliwości obywateli. Wynika z niego, iż dla kobiety są najszczęśliwsze spędzając czas z rodziną, zaś mężczyźni - surfując po Internecie i grając w gry online.

Jak podaje agencja Reutera próbie poddano 8,5 tysiąca osób w wieku od 18 do 64 lat. 63 % uczestników badania (obu płci) za najprzyjemniejsze zajęcie bądź sposób spędzania wolnego czasu uznali odpoczynek i relaks. Najmniej przyjemności, jak już łatwo się domyślić, przynosi im wzmożony wysiłek fizyczny.

Nieco ponad 50 procent badanych mężczyzn stwierdziło, że szczęście jest dla nich równoznaczne z przeglądaniem zasobów Sieci, grą w gry online lub aktywność w serwisach społecznościowych. Podobnego zdania było 39 procent kobiet.

Z kolei 55 % ankietowanych kobiet zadeklarowało, że największą przyjemność sprawia im spożywanie posiłków i spędzanie czasu z rodziną (opinię podzieliło 45 % mężczyzn).

Wygląda więc na to, że męska część - przynajmniej australijskiego - społeczeństwa, czerpie większą przyjemność z obcowania z komputerem, niż z najbliższymi...