Merlin.pl: Wałęsa, Adele i gry planszowe świątecznymi hitami

Internauci nie przestraszyli się zapowiedzi kryzysu i chętnie wydawali pieniądze na prezenty świąteczne. W te święta sklep Merlin.pl wysłał około 200 tysięcy paczek, a w nich blisko 600 tysięcy towarów do 132 tysięcy klientów. Ponadto większym zainteresowaniem niż w ubiegłym roku cieszyły się nowości, a nie produkty przecenione.

Tegoroczny wynik sprzedaży sklepu Merlin.pl jest lepszy od zeszłorocznego. Internauci mimo obaw związanych z kryzysem gospodarczym, postanowili nie oszczędzać na prezentach. Największym zainteresowaniem kupujących cieszyły się przede wszystkim zabawki dla dzieci, w tym roku szczególnie chętnie kupowane były gry planszowe.

Wśród prezentów wybieranych dla dorosłych, wśród najchętniej kupowanych znalazły się m.in. książka Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice", płyta Adele "21" oraz oscarowy film "Jak zostać królem". Okazuję się także, że klienci nie oszczędzali na prezentach i częściej decydowali się na zakup nowości niż przecenionych produktów.

Najczęściej klienci dokonywali zapłaty za zakupione produkty przez przelewy elektroniczne, karty kredytowe oraz system PayPal. W porównaniu z rokiem 2010, dwa razy więcej klientów decydowało się na zapłacenie za towary właśnie w ten sposób, ponieważ na początku roku została poszerzona lista banków z których można dokonywać e-przelewów. Jednocześnie zapłata w momencie złożenia zamówienia przyspiesza jego realizację.