Lutowy ranking serwisów tematycznych

Przedstawiamy najnowszy ranking serwisów tematycznych Megapanel PBI/Gemius za drugi miesiąc tego roku. Mamy nowego lidera w rankingu "kultura i rozrywka", czyli serwis Youtube.com. Kibice zainteresowani zawirowaniami w polskiej piłce nożnej coraz częściej odwiedzają witrynę Pzpn.pl, a Rapidshare, które jeszcze w styczniu zajmowało czwarte miejsce w kategorii "nowe technologie", obecnie wypadło całkiem z rankingu.

Informujemy, że Internet Standard jedynie publikuje wyniki dostarczane przez PBI/Gemius. O przyporządkowaniu każdego z serwisów do odpowiedniej kategorii tematycznej decyduje Rada Badania PBI.

KATEGORIA INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA

W lutym bez żadnych istotnych zawirowań w tej kategorii. Pierwsze siedem miejsc pozostaje bez zmian. Serwisom informacyjnym Interii nie udało się odrobić przewagi, jaką miały nad serwisami Gazeta.pl jeszcze w grudniu. Na 18. miejsce w rankingu spadł Wykop.pl, zbliżając się do pozycji, którą zajmował w zestawieniu listopadowym. Stacje TVN-tvn24.pl zyskały 0,43% na zasięgu.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA KULTURA I ROZRYWKA

Jak można było wywnioskować z wyników wcześniejszego, lutowego Megapanelu ("najpopularniejsze polskie witryny"), Youtube.pl zdobył pierwsze miejsce w kategorii kultura i rozrywka. Tym samym Onet.pl spada na drugie miejsce i traci długo utrzymywaną pozycję lidera. Na 18. miejscu z 6,82% zasięgu pojawił się Gamebookers.com. Może to świadczyć o wzroście zainteresowania hazardem internetowym, lub też po prostu być wynikiem agresywnej akcji reklamowej przeprowadzonej przez serwis. Z rankingu znikł Maxior.pl - serwis agregujący content filmowy, a na 15. miejscu pojawił się Zylom.com.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA MOTORYZACJA

Niezaprzeczalną pozycję lidera stawki utrzymuje otoMoto, którego do najbliższego rywala (Interia.pl - serwisy motoryzacyjne) dzieli różnica prawie 8% zasięgu. Z 12. na 10. awansuje Autocentrum.pl. Grupa Gratka - Serwisy motoryzacyjne spada na 4. miejsce, ustępując pozycji serwisom Onet.pl.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA, BIZNES, FINANSE, PRAWO

Również bez większych zmian w tym rankingu. Na zasięgu traci Egospodarka.pl, a Wirtualnemedia.pl spadają na 11. pozycję.

Lutowy ranking serwisów tematycznych