Lady Gaga kończy z Facebookiem

Zresztą nie tylko ona. Taką samą decyzję podjął też Elijah Wood, Kim Kardashian, Justin Timberlake i wiele innych gwiazd. Nie jest to jednak protest przeciwko portalowi społecznościowemu. Cel jest bardziej szczytny.

Lady Gaga kończy z Facebookiem
Coraz więcej światowej sławy gwiazd decyduje się zakończyć swoją aktywność w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Wśród nich znajduje się m.in. Lady Gaga, Usher, Justin Timberlake czy Elijah Wood. Swoje konta "zamroziła" także Alicia Keys, Jennifer Hudson, Serena Williams oraz siostry Kim i Khloe Kardashian.

Gwiazdy bynajmniej nie "obraziły się" na portale społecznościowe. Cała akcja ma na celu zwrócenia uwagi na fundację Keep a Child Alive i problemy dzieci z krajów trzeciego świata cierpiących z powodu HIV i AIDS. Gwiazdy zobowiązały się do zamrożenia swoich kont do czasu, kiedy ich fani wpłacą łącznie milion dolarów na poczet fundacji.

Zważywszy, że sama Lady Gada posiada ponad 24 miliony fanów Facebooku, osiągnięcie tej sumy nie powinno stanowić problemu. Dodatkowo kampania ma być powiązana z szeregiem filmów reklamowych, w których gwiazdy zamiast pisać na Facebooku np. leżą na kanapie, czekając aż to ich fani się zaktywizują społecznie i przekażą datek na fundację.