Interia najszybciej na giełdzie?

Interia.pl jako pierwszy polski portal internetowy złożył w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd projekt swojego prospektu emisyjnego.

Interia.pl jako pierwszy polski portal internetowy złożył w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd projekt swojego prospektu emisyjnego.

Złożenie prospektu jest pierwszym krokiem na drodze do notowań publicznych akcji spółki. Teraz #Interia.pl# czeka na decyzję #Komisji Papierów Wartościowych i Giełd# w sprawie dopuszczenia swoich walorów do obrotu.

„Zazwyczaj cała procedura w KPWiG to okres dwóch-trzech miesięcy. Będziemy mieli duże szczęście, jeśli decyzja w naszej sprawie zapadnie w czasie umożliwiającym emisję jeszcze w tym roku. Ale nastawiamy się raczej na styczeń 2001 r.” – powiedział Paweł Przewięźlikowski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Interii.

Spółka chce przeznaczyć na publiczną subskrypcję 25 procent swoich akcji (do 1,3 mln sztuk). Próg ten może się jednak nieco zmniejszyć (do ok. 20 procent) jeśli do tego czasu pozyska się inwestora strategicznego, który może objąć od 20 do 30 procent kapitału spółki.

„Jesteśmy już na etapie nie tylko poszukiwań ale i konkretnych dyskusji, więc decyzje mogą zapaść wkrótce” – ujawnił Paweł Przewięźlikowski, jednak nie zdradził z kim firma prowadzi negocjacje.

Giełda jest priorytetowym celem dla Interii niezależnie od pozyskania inwestora. Nieznana pozostaje tylko kwota, którą spółka chce zdobyć wchodząc na giełdę. Interię wyceniano na sumę od 40 do 300 mln dolarów. Paweł Przewięźlikowski szacuje wartość portalu na 74 mln dolarów.

„Pozyskany przez giełdę kapitał będzie w tej sytuacji wynosić od kilkunastu do ok. 25 mln dolarów# – w zależności od tego czy wyemitujemy nowe akcje, czy zdecydujemy się na sprzedaż istniejących – powiedział.