GoDaddy: nie będziemy rejestrowali chińskich domen

GoDaddy będzie wciąż świadczył usługi swoim dotychczasowym klientom, mającym zarejestrowane domeny z końcówką .cn, ale nie będzie pośredniczył w rejestracji nowych chińskich adresów narodowych.

Decyzja Google, o zaprzestaniu cenzury w swoich wynikach organicznych w Chinach jest "wybitną, historyczną i pożądaną akcją" - powiedział członek izby repreznentantów, Chris Smith, republikanin z New Jersey. - "Google dokonało ruchu, który odbił się echem na całym świecie, a teraz druga amerykańska firma odpowiedziała na wezwanie do obrony praw narodu chińskiego".

"GoDaddy ma kilka innych skarg dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Chinach", powiedział Jones. Spółka w tym roku padła ofiarą kilkudziesięciu ataków denial-of-service (odmowy dostępu), za którymi stali cyberprzestępcy z terenu Chin.

Ponadto, "zdecydowana większość" stron promujących się za pomocą spamu w emailach znajduje się na chińskich serwerach, a rząd chiński wydaje się popierać spamowanie i promować je jako model biznesowy - powiedział Jones.