Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

E-commerce w Europie osiągnie wartość 509,9 miliardów euro

Europę zamieszkuje 615 milionów osób w wieku powyżej lat piętnastu. 43% z nich dokonuje zakupów online, co ma sprawić, że wartość europejskiego rynku e-commerce w 2016 roku wyniesie 509,9 miliardów euro.

Takie dane wynikają z raportu Ecommerce Europe. Wspomniane 43% przedkłada się na 296 milionów osób, które odwiedzają sklepy online. Co ciekawe, przewidywany obrót rozkłada się procentowo niemal idealnie pomiędzy wschodnią część Europy, a zachodnią. Warto także dodać, że ma on być o 12% większy niż w 2015. Jak pokazują to statystyki, przeciętny europejski klient sklepu online wydaje rocznie na zakupy w sieci 1540 euro.

E-commerce w Europie osiągnie wartość 509,9 miliardów euro

Nie jest żadną nowością, że nabywcy kupują nie tylko w krajowych sklepach, ale również i w innych krajach kontynentu. 16% transakcji w 2015 roku było dokonanych transgranicznie. Ale w tym samym raporcie można znaleźć również informację, że tylko 8% małych i średnich sprzedawców umożliwia zakupy klientom z innych krajów. Wniosek? Potencjał Europy jest jeszcze nie w pełni wykorzystany. Eksperci są jednak dobrej myśli i przewidują, że w 2018 wartość e-commerce w tym rejonie świata wyniesie ponad 660 miliardów euro.