E-commerce na Facebooku - infografiki

Sotrender udostępnił zestaw infografik obrazujących obecność polskiego e-commerce na Facebooku. Uwzględniają one ilość fanów oraz ich zaangażowanie w czterech odsłonach.

Pod względem ilości fanów absolutnym liderem jest Allegro. Należy jednak mieć na uwadze, że portal aukcyjny jest adresowany do absolutnie wszystkich i wielu Polaków zapytanych o e-commerce z którego ostatnio korzystali wskazuje właśnie Allegro jako miejsce, gdzie robią zakupy. Z tego względu nie dziwi, że portal aukcyjny ma ponad 900 tys. fanów. O dominacji Allegro świadczy także fakt, że posiada zestawieniu 30 najpopularniejszych stron trzy profile - oprócz głównego także Okazje Allegro oraz Allegro Dla Dzieci.

Kolejne najpopularniejsze profile nie mogą się poszczycić nawet połową tej liczby. Drugi w kolejności fanpage jachcenawakacje.pl ma niecałe 340 tys. fanów, a empik.com tylko trochę ponad 215 tys. fanów.

E-commerce na Facebooku - infografiki

Tak wielka liczba fanów nie pociąga za sobą zaangażowania. Choć ilościowo Allegro może się pochwalić największą liczbą zaangażowanych (ponad 167 tys. osób), to w ujęciu procentowym jest to 18 proc. całości. Drugi w kolejności popularności jachcenawakacje.pl angażuje 5 proc. swoich fanów.

W ujęciu procentowym genialne wyniki osiąga profil www.stylowebutki.pl z 137 proc. zaangażowanych użytkowników. Oprócz tego profilu tylko dwie inne strony zaangażowały więcej niż 100 proc. swoich fanów. Są to Skate-europe.com i Urban Flavours angażujące po 106 proc. użytkowników.

E-commerce na Facebooku - infografiki