Blog roku wybrany przez pomyłkę

Organizator "Konkursu Bloger 2009 Roku" unieważnił wyniki dotyczące kategorii Internet i technologie. Powód? Blog, który został uznany za najlepszy w kategorii zawierał tylko jeden wpis ...

"Pragniemy poinformować, że blog (R)ewolucja już trwa., uznany w głosowaniu internautów za Najlepszy Blog 2009 roku w kategorii Internet i technologie, zawierał tylko jeden wpis i tym samym nie spełniał wymogów regulaminu" - poinformowała Polskapresse. Organizatorem konkursu na blogera 2009 roku, w którym głosy oddawali internauci, był należący do Polskapresse serwis wiadomosci24.pl.

Oto jak Wiadomości24.pl tłumaczą swoją pomyłkę: "Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 500 blogów, które organizator weryfikował przed startem głosowania przede wszystkim pod względem daty utworzenia oraz zamieszczonych treści, np. czy nie naruszają ogólnych wartości, nie nawołują do nienawiści. Do głosowania dopuszczono 406 blogów, w tym przez pomyłkę (R)ewolucja już trwa. Decyzją internautów został on uznany za najlepszy blog, głosowało na niego 550 internautów."

Blog roku wybrany przez pomyłkę

Blog (R)ewolucja już trwa na platforie Kontrowersje.net

"Przewaga (R)ewolucja już trwa. w liczbie oddanych głosów była miażdżąca. Dlatego w pierwszej chwili uznaliśmy, że głos internautów najlepiej ocenia zgłoszony blog" - mówi Tomasz Kowalski, redaktor naczelny Wiadomości24.pl - "Po ogłoszeniu wyników zaczęły do nas napływać reklamacje. Zgodnie z regulaminem przeanalizowaliśmy wszystkie wyniki jeszcze raz i zweryfikowaliśmy je. Przepraszam autorów zwycięskich blogów za pomyłkę" - dodaje Kowalski.