Blog roku wybrany przez pomyłkę

Autor nagrodzonego bloga (R)ewolucja już trwa na łamach Wiadomości24.pl sam zrezygnował z przyznanego tytułu.

Tym samym organizator przedstawia nowe wyniki w Konkursie Bloger 2009 Roku w kategorii Internet i technologie:

I miejsce - Blogplay (http://blogplay.eu ) 182 głosy

II miejsce - Antyweb (http://antyweb.pl ) 106 głosów

III miejsce - Blog Shpyo (http://blog.shpyo.net/ ) 75 głosów

Gratulujemy zwycięzcom!

Kontrowersje związane z tegorocznym konkursem na blogera roku rozpoczęły się już wcześniej. Po ogłoszeniu wyników okazało się bowiem, że we wszystkich kategoriach, w których przyznawano nagrody (czyli Blog Roku 2009, Fotoblog, Internet i technologie, Polityka, Życie) zwyciężyły blogi zagregowanie na jednej platformie: kontrowersje.net. Pojawiły się oskarżenia, że właściciele platformy sami oddawali glosy na swoje blogi, aby zareklamować w ten sposób serwis kontrowersje.net.

- "Jak więc widać organizatorzy konkursu nie zorientowali się, że są robieni w przysłowiowego konia" - pisze Grzegorz Marczak (Antyweb.pl), który odkrył prawidłowość - "Tak więc wychodzi na to, że albo wszyscy użytkownicy serwisu kontrowersje.net są tak bardzo aktywni iż potrafią wygrać swoimi głosami cały konkurs - albo …."

Na oskarżenia Grzegorza Marczaka ostro zareagował twórca Kontrowersje.net (używając niecenzuralnych wywiadów), znany w blogosferze bloger MatkaKurka. Piotr Wielgucki (Matka Kurka) nie udzielił mi komentarza podając jednak link do swojego tekstu.