Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Amerykański Fast 500 podpowiedzią dla spragnionych pomysłów

W Ameryce Północnej w rankingu Deloitte 20 najszybciej rozwijających się firm z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem na rynku, znalazło się aż siedem z branży internetowej. Na najwyższym - 7 miejscu - firma SeamlessWeb Professional Solutions, Inc zajmująca się ... obsługą internetowych zamówień posiłków, które dostarczane są z najbliższych użytkownikowi restauracji. Usługa w Polsce całkiem egzotyczna. Przychody SeamlessWeb w ubiegłym roku wyniosły prawie 50 mln USD, czyli były 259 razy większe niż w 2000 roku. Finansowo nawet lepiej radzi sobie Webloyalty.com, która specjalizuje się w ofercie programów lojalnościowych skierowanych do klientów internetowych sklepów, biur podróży czy innych płatnych serwisów internetowych. W ciągu 5 lat jej przychody wzrosły 256 razy. Taki ranking to podpowiedź dla polskich inwestorów, czym być może warto się zająć, skoro pomysł sprawdził się u amerykańskich kolegów.

To, co sprawdza się a Ameryce, sprawdzi się zapewne i w Polsce, choć zazwyczaj z pewnym opóźnieniem. Skoro internetowa witryna obsługująca zamówienia na posiłki świetnie sprawdza się w Nowym Jorku, to jej odpowiednik mógłby zadziałać w Warszawie czy Wrocławiu, choć być może należy jeszcze odczekać kilka miesięcy czy lat.

W Top 20 na 9 miejscu uplasowała się firma GAIN Capital Group, serwis dla inwestorów. W pierwszej dwudziestce zmieściła się też porównywarka cen NexTag.com oraz spółka Google, której tempo wzrostu przychodów okazało się mniej dynamiczne niż poprzedników, ale w wartościach nominalnych nie ma sobie równych - roczne przychody spółki w 2004 roku wyniosły 3 mld 189 mln USD.

Poniżej tabela dla 20 najszybciej rozwijających się firm w rejonie Ameryki Północnej.

Pełna tabela Fast 500 pod linkowanym adresem:

Amerykański Fast 500 podpowiedzią dla spragnionych pomysłów

Ranking firmy Deloitte dla krajów Europy Środkowej.