Amerykański Fast 500 podpowiedzią dla spragnionych pomysłów

W Ameryce Północnej w rankingu Deloitte 20 najszybciej rozwijających się firm z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem na rynku, znalazło się aż siedem z branży internetowej. Na najwyższym - 7 miejscu - firma SeamlessWeb Professional Solutions, Inc zajmująca się ... obsługą internetowych zamówień posiłków, które dostarczane są z najbliższych użytkownikowi restauracji. Usługa w Polsce całkiem egzotyczna. Przychody SeamlessWeb w ubiegłym roku wyniosły prawie 50 mln USD, czyli były 259 razy większe niż w 2000 roku. Finansowo nawet lepiej radzi sobie Webloyalty.com, która specjalizuje się w ofercie programów lojalnościowych skierowanych do klientów internetowych sklepów, biur podróży czy innych płatnych serwisów internetowych. W ciągu 5 lat jej przychody wzrosły 256 razy. Taki ranking to podpowiedź dla polskich inwestorów, czym być może warto się zająć, skoro pomysł sprawdził się u amerykańskich kolegów.

To, co sprawdza się a Ameryce, sprawdzi się zapewne i w Polsce, choć zazwyczaj z pewnym opóźnieniem. Skoro internetowa witryna obsługująca zamówienia na posiłki świetnie sprawdza się w Nowym Jorku, to jej odpowiednik mógłby zadziałać w Warszawie czy Wrocławiu, choć być może należy jeszcze odczekać kilka miesięcy czy lat.

W Top 20 na 9 miejscu uplasowała się firma GAIN Capital Group, serwis dla inwestorów. W pierwszej dwudziestce zmieściła się też porównywarka cen NexTag.com oraz spółka Google, której tempo wzrostu przychodów okazało się mniej dynamiczne niż poprzedników, ale w wartościach nominalnych nie ma sobie równych - roczne przychody spółki w 2004 roku wyniosły 3 mld 189 mln USD.

Poniżej tabela dla 20 najszybciej rozwijających się firm w rejonie Ameryki Północnej.

Pełna tabela Fast 500 pod linkowanym adresem:

Amerykański Fast 500 podpowiedzią dla spragnionych pomysłów

Ranking firmy Deloitte dla krajów Europy Środkowej.