Rapsodia zagra w Europie

Rob Glaser, szef RealNetworks, zapowiedział, że najpóźniej w przyszłym roku firma umożliwi internautom z Europy korzystanie z serwisu muzycznego Rhapsody.

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Glaser nie podał dokładnej daty uruchomienia europejskiej wersji serwisu Rhapsody - powiedział jedynie, że nastąpi to za 6 do 12 miesięcy. Szef RealNetworks tłumaczy, że zainteresowanie firmy europejskim rynkiem po części wynika z tego, że również w Europie rozpoczęły się ostatnio zdecydowane działania, mające na celu zniechęcenie użytkowników sieci P2P do nielegalnego kopiowania muzyki (chodzi tu o pozwy skierowane przeciwko kilkusetosobowej grupie użytkowników P2P). Jego zdaniem, Europejczycy powoli 'dojrzewają' do tego, żeby zacząć płacić za muzykę pobieraną z Sieci.

Zdaniem Glasera, serwis Rhapsody ma jedną, zdecydowaną przewagę nad wszystkimi konkurentami (takimi, jak np. iTunes Music Store czy Napster 2.0) - umożliwia pobieranie dowolnej liczby utworów za stałą, miesięczną opłatą w wysokości 9,95 USD (użytkownicy muszą jednak dopłacić, jeśli chcą nagrać pobrany plik na płycie CD). W konkurencyjnych serwisach opłaty pobierane są oddzielnie za każdy pobrany plik.

Więcej informacji:

http://www.real.com
http://www.listen.com

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.