Facebook wart 50 miliardów dolarów

Przy okazji inwestycji Goldman Sachs oraz Digital Sky Technology w Facebooka firmy dokonały wyceny portalu. Według nich serwis społecznościowy wart jest już 50 miliardów dolarów.

Wydarzenia
24 lutego 2017 r.

Rama agile okazuje się często niezwykle skutecznym sposobem realizacji projektów IT. Dość powszechne jest fałszywe przekonanie, że zaletą...

Zarejestruj się
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
Goldman Sachs oraz rosyjska firma Digital Sky Technology’s (m.in. pośredni inwestor portalu Nasza Klasa) zainwestowały łącznie 500 milionów dolarów w portal Facebook, przy jego wycenie wynoszącej 50 miliardów dolarów.

To właśnie ta druga liczba wywołała niemałe zamieszanie bowiem, jak na razie, jest to najwyższa wycena portalu. Jak zauważa Mashable, jeszcze miesiąc temu firma analityczna SecondMarket oceniała wartość Facebooka na 41 miliardów dolarów. W 2007 roku portal był natomiast wart "zaledwie" 15 miliardów.

Goldman Sachs i Digital Sky Technology’s zainwestowały w Facebooka odpowiednio 450 i 50 milionów dolarów. Sam portal nie zdradza na co zostaną przeznaczone pieniądze z inwestycji. Ciągle nie wiadomo także czy i kiedy Facebook pojawi się na giełdzie. Na razie finanse serwisu społecznościowego i biznesowe strategie na przyszłość pozostają wielką tajemnicą. Spekuluje się jedynie, że portal może przynosić nawet kilka miliardów dolarów przychodu rocznie.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.