Google testuje VoIP w usłudze Gmail

Możliwe, że już za jakiś czas usługa mailowa Google wzbogaci się o możliwość wykonywania normalnych połączeń telefonicznych. Testy nowej funkcji już są prowadzone.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Informacje na ten temat oraz screen z testów zamieścił CNET. Z doniesień wynika, że Google planuje dalej przekształcać usługę Gmail w kombajn do komunikacji. Już teraz, prócz maila użytkownicy mają do dyspozycji między innymi czat i wideoczat.

Obecnie trwają testy kolejnej usługi - połączeń telefonicznych. Ze zdjęć krążących w Sieci można wywnioskować, że nowa funkcja będzie umożliwiała wykonywanie standardowych połączeń w technologii VoIP. Usługa jest obecnie testowana, a Google nie na razie stroni od wypowiadania się w tej sprawie.

Obecnie wiadomo jedynie, że połączenia wykonywane pomiędzy użytkownikami Gmaila na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady są darmowe oraz, że testujący usługę nie muszą mieć konta w Google Voice. Nie jest na razie jasne czy usługa ta będzie płatna. Możliwe, że Google wprowadzi system poboru opłat podobny do tego stosowanego przez Skype.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.