www.sklep.na.allegro.pl

Sklepy Allegro wychodzą z wersji beta. Zamknięcie wersji testowej wiąże się z kilkoma zmianami w usłudze, m.in. ze wprowadzeniem możliwości uruchomienia własnej domeny w sklepie.

Sklepy Allegro uruchomiono w listopadzie 2007 r. i od tamtego czasu usługa znacznie się rozwinęła. Główne zmiany jakie wprowadzono to m.in. zwiększenie liczby kategorii, które można samodzielnie utworzyć w sklepie (obecnie jest ich aż 300), dodanie ofert sklepów do głównej wyszukiwarki oraz utworzenie specjalnie dla sklepów strony głównej.

Jakie zmiany wnosi uruchomienie sklepów w wersji finalnej? Wyjście Sklepów Allegro z fazy beta wiąże się ze wzrostem prowizji od sprzedaży, co wynika z zakończenia okresu promocyjnego. Kolejną zmianą, która jednak zostanie wprowadzona dopiero 15 września, będzie możliwość uruchomienia sklepu pod własną domeną. Postać jaką przyjmie domena to www.nazwasklepu.na.allegro.pl. Taka forma adresu została przyjęta ze względu na to, że domeny typu nazwa.allegro.pl (czyli np. moto.allegro.pl) zastrzeżone są dla usług Allegro. Wprowadzenie własnych domen da właścicielom możliwość promowania sklepu w zewnętrznych wyszukiwarkach.

Jako że Sklepy Allegro należą do tego samego właściciela co platforma iStore, należy zadać pytanie - czy nię będą one konkurencją dla iStore? Jak czytamy na oficjalny blogu Grupy Allegro - "[Sklepy Allegro]To raczej format sprzedaży z nieco innym modelem opłat i kilkoma dodatkowymi opcjami. W założeniu Sklepy Allegro nie miały pełnić pełnowartościowego sklepu - to raczej rola dla iStore. Sklepy i iStore nie mają konkurować ze sobą, lecz się uzupełniać."