Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

pracaAllegro zniknie z sieci

Allegro zapowiada uruchomienie nowego, samodzielnego serwisu z ogłoszeniami o pracę - otoPraca.pl. Równocześnie z sieci zniknąć ma pracaAllegro.pl, do której odnośnik można było znaleźć na stronie głównej platformy aukcjnej. Otopraca.pl rusza 7 kwietnia.

pracaAllegro zniknie z sieci
Nowy serwis wpisuje się w styl nazewnictwa, który został wykorzystany przy dwóch sztandarowych stronach ogłoszeniowych Grupy Allegro - motoryzacyjnym otoMoto.pl i zajmującym się nieruchomościami otoDom.pl.

"Decyzja o uruchomieniu nowego serwisu wynika z sukcesu osiągniętego przez kategorię "Praca" w Allegro" - informuje Fabian Adaszewski z Grupy Allegro. - "Dalszy rozwój wymaga jednak przestrzeni do działania, a dotychczasowe miejsce skazuje nas na pewne ograniczenia. Chcemy zaproponować użytkownikom ofertę na odpowiednio wysokim poziomie, z możliwością jej stałego rozwoju. Dlatego oddajemy w ich ręce odrębnie funkcjonujący serwis."

Jak słusznie zauważa F. Adaszewski, po niecałym roku działalności serwis pracaAllegro.pl odwiedza miesięcznie ok. 500 tysięcy użytkowników generujących ponad 8 milionów odsłon (dane pochodzą z badania Megapanel PBI/Gemius). Dodajmy jednak, że jeszcze w sierpniu (czyli po dwóch miesiącach istnienia serwisu w sieci) odwiedzało go 950 tys. użytkowników, co przełożyło się na prawie 16 mln odsłon. Jak widać, od tamtego czasu zasięg i liczba odsłon znacznie się skurczyły.

Niesamowite, sierpniowe wyniki pracaAllegro.pl, który przecież stawiał wtedy dopiero pierwsze kroki na scenie internetowej, były najwyraźniej wynikiem integracji z platformą aukcyjną Allegro.pl (taki był zresztą zamysł twórców). Na stronie głównej tego flagowego serwisu od QXL Poland, a dokładnie w spisie kategorii, umieszczono odnośnik "Praca".

pracaAllegro zniknie z sieci

Strona główna serwisu pracaAllegro.

Nowy serwis, otoPraca.pl, zaproponuje swym klientom nowatorską ofertę, której nie posiada aktualnie żaden z konkurencyjnych serwisów - zapowiadają autorzy. Mają to być m.in. subkonta, dzięki którym pracodawca dostaje możliwość przypisania wielu użytkowników do jednego konta, czy "Menadżer CV" - panel do zarządzania otrzymanymi aplikacjami. Nowe funkcjonalności zostały stworzone również z myślą o kandydatach. Są to np. trzy kreatory CV - chronologiczny, funkcjonalny i Skill CV (w tym ostatnim, przeznaczonym dla studentów i absolwentów, kandydat skupia się na pokazaniu przede wszystkim swych umiejętności).

Serwis otoPraca.pl postarał się, by przejście użytkowników Allegro do nowej lokalizacji odbyło się bez utrudnień. Mogą oni zarejestrować się w serwisie otoPraca.pl za pomocą loginów i haseł, których używali dotychczas w serwisie Allegro.pl.

Operatorem nowego serwisu została należąca do Grupy Allegro otoMoto.pl Sp. z o.o. Pod jej opieką znajduje się m.in. - otoMoto.pl. Firma jest również właścicielem serwisu ogłoszeń nieruchomości - otoDom.pl.

otoPraca.pl oficjalnie ruszyć ma 7 kwietnia.