pracaAllegro zniknie z sieci

Allegro zapowiada uruchomienie nowego, samodzielnego serwisu z ogłoszeniami o pracę - otoPraca.pl. Równocześnie z sieci zniknąć ma pracaAllegro.pl, do której odnośnik można było znaleźć na stronie głównej platformy aukcjnej. Otopraca.pl rusza 7 kwietnia.

pracaAllegro zniknie z sieci
Nowy serwis wpisuje się w styl nazewnictwa, który został wykorzystany przy dwóch sztandarowych stronach ogłoszeniowych Grupy Allegro - motoryzacyjnym otoMoto.pl i zajmującym się nieruchomościami otoDom.pl.

"Decyzja o uruchomieniu nowego serwisu wynika z sukcesu osiągniętego przez kategorię "Praca" w Allegro" - informuje Fabian Adaszewski z Grupy Allegro. - "Dalszy rozwój wymaga jednak przestrzeni do działania, a dotychczasowe miejsce skazuje nas na pewne ograniczenia. Chcemy zaproponować użytkownikom ofertę na odpowiednio wysokim poziomie, z możliwością jej stałego rozwoju. Dlatego oddajemy w ich ręce odrębnie funkcjonujący serwis."

Jak słusznie zauważa F. Adaszewski, po niecałym roku działalności serwis pracaAllegro.pl odwiedza miesięcznie ok. 500 tysięcy użytkowników generujących ponad 8 milionów odsłon (dane pochodzą z badania Megapanel PBI/Gemius). Dodajmy jednak, że jeszcze w sierpniu (czyli po dwóch miesiącach istnienia serwisu w sieci) odwiedzało go 950 tys. użytkowników, co przełożyło się na prawie 16 mln odsłon. Jak widać, od tamtego czasu zasięg i liczba odsłon znacznie się skurczyły.

Niesamowite, sierpniowe wyniki pracaAllegro.pl, który przecież stawiał wtedy dopiero pierwsze kroki na scenie internetowej, były najwyraźniej wynikiem integracji z platformą aukcyjną Allegro.pl (taki był zresztą zamysł twórców). Na stronie głównej tego flagowego serwisu od QXL Poland, a dokładnie w spisie kategorii, umieszczono odnośnik "Praca".

pracaAllegro zniknie z sieci

Strona główna serwisu pracaAllegro.

Nowy serwis, otoPraca.pl, zaproponuje swym klientom nowatorską ofertę, której nie posiada aktualnie żaden z konkurencyjnych serwisów - zapowiadają autorzy. Mają to być m.in. subkonta, dzięki którym pracodawca dostaje możliwość przypisania wielu użytkowników do jednego konta, czy "Menadżer CV" - panel do zarządzania otrzymanymi aplikacjami. Nowe funkcjonalności zostały stworzone również z myślą o kandydatach. Są to np. trzy kreatory CV - chronologiczny, funkcjonalny i Skill CV (w tym ostatnim, przeznaczonym dla studentów i absolwentów, kandydat skupia się na pokazaniu przede wszystkim swych umiejętności).

Serwis otoPraca.pl postarał się, by przejście użytkowników Allegro do nowej lokalizacji odbyło się bez utrudnień. Mogą oni zarejestrować się w serwisie otoPraca.pl za pomocą loginów i haseł, których używali dotychczas w serwisie Allegro.pl.

Operatorem nowego serwisu została należąca do Grupy Allegro otoMoto.pl Sp. z o.o. Pod jej opieką znajduje się m.in. - otoMoto.pl. Firma jest również właścicielem serwisu ogłoszeń nieruchomości - otoDom.pl.

otoPraca.pl oficjalnie ruszyć ma 7 kwietnia.