otoDom jako dodatek do "Wprost"

Dzięki współpracy "Wprost" z serwisem otoDom.pl ukazał się właśnie "otodom Nieruchomości" - nowy cykliczny dodatek do tygodnika. Nowością dla Użytkowników serwisu jest również funkcjonalność, pozwalająca w łatwy sposób wyszukiwać oferty spełniające wymagania popularnego programu rządowego "Rodzina na swoim".

W tygodniku "Wprost" ukazał się właśnie pierwszy numer dodatku "otoDom Nieruchomości". Zawiera najatrakcyjniejsze oferty sprzedaży i wynajmu nieruchomości pochodzące ze stron serwisu. Dodatek oprócz ofert inwestycyjnych i ogłoszeniowych wzbogacony jest o ciekawe artykuły branżowe.

"Dzięki współpracy z Wprost mamy możliwość dotrzeć z ofertą wybranych ogłoszeń do szerokiej grupy odbiorców, często innych niż nasi dotychczasowi, internetowi użytkownicy" - mówi Fabian Adaszewski z Grupy Allegro do której należy serwis otoDom.pl. - "To dla nas również możliwość szerokiego poinformowania potencjalnych odbiorców czym tak naprawdę jest otoDom, a dla ogłoszeniodawców nowy, atrakcyjny kanał dystrybucji swych ofert."

Serwis otoDom przygotował również nowości dla internetowych użytkowników. - "Po zaznaczeniu opcji "Rodzina na swoim" i wybraniu miasta z którego chcemy obejrzeć ogłoszenia, dostajemy w wynikach wyszukiwania wyłącznie oferty spełniające kryteria programu" - dodaje Adaszewski.

Dzięki tej funkcjonalności użytkownicy serwisu mogą w prosty sposób wybierać spośród ofert spełniających wymogi otrzymania kredytu mieszkaniowego z dopłatami Skarbu Państwa. Dzięki programowi mają możliwość otrzymania od Państwa dofinansowania do spłaty części odsetek kredytu. Musi być to kredyt w złotówkach, udzielony przez wybrane banki komercyjne uczestniczące w programie. W 2008 roku z kredytu z dopłatą Skarbu Państwa w ramach programu "Rodzina na swoim" skorzystało 6628 rodzin. Łączna kwota kredytów wyniosła ponad 852 mln zł.