odSluchane.eu - sprawdź tytuł piosenki, którą słyszałeś

Internetowy serwis muzyczny {{a:HTTP://www.odsluchane.eu}}odSluchane.eu{{/a}} pozwala identyfikować utwory emitowane przez naziemne rozgłośnie radiowe. Działa zarówno w odniesieniu do utworów nadawanych aktualnie, jak i do tych, które gościły na antenie dawniej, na przykład tydzień temu (maksymalny zasięg czasowy wynosi, zależnie od stacji, około miesiąca wstecz).

odSluchane.eu - sprawdź tytuł piosenki, którą słyszałeś

odSluchane.eu

Zapewne zdarzyło ci się nie raz usłyszeć w radiu ciekawą melodię, ale nie byłeś w stanie rozpoznać jej tytułu ani twórcy bądź wykonawcy? Nie wszystkie odbiorniki radiowe są wyposażone w system RDS i nie wszystkie stacje uzupełniają muzykę cyfrowymi informacjami. Poza tym prezenterzy rzadko przedstawiają bliżej wykonawców. Ten problem rozwiązuje odSluchane.eu.

Do identyfikacji dowolnego utworu będzie ci potrzebna nazwa rozgłośni radiowej, która go nadaje (lub nadawała) oraz w przybliżeniu czas emisji. Informacje te podajesz w prostej wyszukiwarce, która jest głównym elementem serwisu. Stację radiową wybierasz z rozwijanej listy - aktualnie obsługiwane (czy też raczej monitorowane) są następujące: Radio ZET, RMF FM, RMF MAXXX, RMF Classic, RMF Dance, Antyradio, Planeta FM, Radio Plus, Złote Przeboje, Eska, Eska Rock, Polskie Radio Londyn, Roxy FM, Radio PiN. Następnie określasz datę i godzinę emisji (np. od 12:00 do 13:00), by po chwili uzyskać tytuły utworów i nazwiska wykonawców (lub nazwy zespołów).

Zależnie od stacji w wynikach znajdziesz zwykle od 5 do 15 pozycji. Na tej podstawie z pewnością zidentyfikujesz poszukiwany utwór. Pomogą ci w tym znajdujące się przy każdym utworze odnośniki do trzech serwisów udostępniających nagrania: YouTube, Wrzuta i Wkrętka. Wystarczy kilka kliknięć, by z głośnika popłynęła muzyka, której prawdopodobnie poszukiwałeś. Trochę dziwne, że w samych odSluchanych.eu nie ma możliwości odsłuchu znajdowanych utworów. Mogłyby przecież być dostępne na przykład 15-sekundowe fragmenty niskiej jakości. Dzięki temu korzystanie z witryny byłoby jeszcze wygodniejsze.

Na odSluchane.eu możesz także na bieżąco sprawdzać co aktualnie leci we wszystkich obsługiwanych rozgłośniach oraz słuchać nadawanej muzyki bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Natomiast dzięki Top Listom szybko zorientujesz się, które utwory i z jakich stacji są najpopularniejsze.