mPay w Play

Abonenci Play od połowy lutego będą mogli korzystać z systemu płatności mobilnych mPay.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami operator sieci Play - firma P4, zdecydował się na wdrożenie systemu płatności mPay. Dzięki temu użytkownicy sieci Play uzyskają możliwość płacenia za towary i usługi za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych. System ma ruszyć przed 11 lutego br.

Wcześniej system płatności mPay wdrożył operator sieci Plus. Dostawca usługi ma nadzieję, że na bazie jego rozwiązań powstanie ogólnopolski standard płatności mobilnych. "Wierzymy, że dzięki zawiązanej w grudniu ubiegłego roku inicjatywie wszystkich operatorów, już niebawem uda się na bazie mPay opracować wspólny krajowy standard" - mówi Henryk Kułakowski, prezes mPay. Firma szacuje, że w ciągu następnych pięciu lat z usług płatności mobilnych będzie korzystało nawet 9 milionów Polaków.

Usługa dostępna jest zarówno w tradycyjnych punktach sprzedaży, jak również dla płatności internetowych czy płatności zdalnych. Użytkownicy systemu mPay mogą także doładowywać swoje telefony prepaid oraz przekazywać między sobą środki pieniężne.

Czytaj także:

Era, Orange, Plus i Play popracują razem

mPay: telefon twoim portfelem