ipla zapowiada jesienne nowości

Ponad 200 godzin transmisji sportowych, współpraca z nowymi stacjami, seriale do obejrzenia przed emisją telewizyjną oraz bezpłatne filmy pełnometrażowe - to wzbogacona oferta ipli na najbliższy okres. Podsumowując minione 9 miesięcy spółka Redefine chwali się ponadwukrotnym wzrostem liczby widzów oraz zapowiada kontynuację rozwoju ipli na urządzeniach mobilnych i w telewizorach.

Na wzór tradycyjnych stacji telewizyjnych ipla zapowiada nowości w swojej jesiennej "ramówce". Rozwój ipli przebiega obecnie w dwóch kierunkach: rozbudowy oferty programowej oraz wdrażania nowych rozwiązań w zakresie obecności w urządzeniach mobilnych oraz telewizorach z dostępem do internetu.

Jesienią tego roku większość premierowych urządzeń elektronicznych posiada już wbudowaną bądź udostępnioną dedykowaną wersję aplikacji ipla. Po telewizorach z podłączeniem do internetu (Panasonic z VIERA Cast, Samsung z funkcją Internet@TV), smartfonach (iPhone4, z Android oraz Symbian 3) przyszła pora na tablety. W listopadzie tego roku na rynku pojawi się Samsung Galaxy Tab. Jego użytkownicy będą mogli oglądać VOD dzięki specjalnej, dedykowanej aplikacji. Pobrać ją można bezpłatnie z Android Market i podobnie jak inne tego typu rozwiązania umożliwi ona oglądanie materiałów VOD w strefie Wi-Fi oraz 3G, ma także opcję pobrania plików do pamięci tabletu. Dzięki niej można oglądać materiały wideo, nie będąc w strefie internetu bezprzewodowego.

Nowością jest również specjalna wersja aplikacji ipla na telefon Nokia N8 z Symbian 3. Umożliwia ona nie tylko korzystanie z biblioteki plików VOD, ale także oglądanie telewizji na żywo. Do sygnału Polsat News jeszcze w listopadzie dołączyć mają TV Biznes i Superstacja. Jak zapewniają przedstawiciele Redefine, jest to obecnie jedyne tego typu rozwiązanie w Polsce, za pomocą którego użytkownicy telefonów komórkowych mogą w strefie Wi-Fi odbierać na żywo sygnał telewizyjny. Do końca roku usługa ta będzie bezpłatna dzięki porozumieniu producenta telefonów z telewizją internetową ipla.

Na jesień ipla przygotowała również nowości w ofercie programowej. Dzięki nowemu abonamentowi iplaSPORT LIVE w cenie 14,90 zł miesięcznie otrzymać można dostęp do ponad 200 godzin transmisji na żywo. Relacjonowane będą między innymi Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet, PlusLiga i PlusLiga Kobiet, Liga Mistrzów UEFA, Liga Europejska UEFA, Ekstraklasa Piłki Ręcznej oraz sporty walki.

Nowością jest też podpisanie kontraktów przez właściciela telewizji internetowej ipla z nowymi stacjami telewizyjnymi, które nie są powiązane z Telewizją Polsat - stacjami Cartoon Network oraz Wedding TV; mają się one znaleźć w ipla jeszcze w listopadzie. Ponadto niektóre seriale Polsatu (np. "Hotel 52", "Szpilki na Giewoncie", "Ludzie Chudego")dostępne będą w ipla przed emisją telewizyjną, a użytkownicy zyskają możliwość ich oglądania nie w trzech, ale w czterech wersjach jakościowych.

Kolejnym pakietem tematycznym wprowadzanym w listopadzie są bezpłatne filmy pełnometrażowe. Usługa zostanie uruchomiona dzięki zaangażowaniu producenta Windows 7 w roli sponsora. Co tydzień baza ta będzie uzupełniania o nowe propozycje filmowe. Pakiet ten wzbogaci pełną ofertę iplaFILM, który ma w swoim repertuarze już ponad 800 filmów pełnometrażowych.

Wg sierpniowej fali badania Megapanel PBI/Gemius (kategoria aplikacje) ipla odnotowała blisko 2,5 mln tzw. aktywnych programów, co daje jej 14 proc. zasięg. Jak podaje spółka Redefine wskaźnik SHR (tj. udział w widowni telewizyjnej; określa jaka część osób, które w danym czasie oglądały telewizję było widzami danego programu) wyniósł w przypadku ipli w trzecim kwartale 2010 r. blisko 50% (w kwartale I i II ok. 70%) i było wyższe niż konkurencyjnych stacji tvp.pl i vod.onet.pl.

Źródło: Redefine