infoo.pl - wątki RSS po polsku

Polscy internauci otrzymują do ręki kolejne narzędzie do gromadzenia aktualnych informacji z kraju i ze świata. Jest nim witryna infoo.pl - czytnik wątków RSS online, prezentujący przegląd wiadomości bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji.

http://infoo.pl prezentuje wybór nagłówków informacji, wyselekcjonowanych z ponad 100 redakcji (w tym wiodących mediów rodzimych - Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, jak i zagranicznych - agencja Reuters, BBC itd.). Użytkownik zainteresowany treścią artykułu, po kliknięciu w zwizualizowany na stronie głównej infoo.pl tytuł i tzw. 'lead', zostanie przekierowany na stronę źródłową redakcji, z której pochodzi dany tekst.

Do korzystania z serwisu, w przeciwieństwie np. do aplikacji 'Wiadomek', nie jest konieczna instalacja żadnego oprogramowania, wszelkie operacje wykonywane są online. Jak przekonują twórcy serwisu, rezygnacja z rozbudowanych funkcjonalności (czyli personalizacjni użytkownika, efektownych grafik itp.) była zabiegiem celowym - na rzecz zachowania szybkości i wygody nawigacji. Infoo.pl pozwala nie tylko na odczyt predefiniowanych kanałów RSS, ale także dowolnych kanałów zaproponowanych przez użytkownika.

Więcej informacji: infoo.pl.