iTunes: nie będzie drożej

Przedstawiciele koncernu Apple zdecydowanie zaprzeczyli plotce o tym, jakoby planowali zwiększenie opłat za pobieranie piosenek z serwisu iTunes Music Store - informuje Reuters. "Podpisaliśmy wieloletnie umowy z wytwórniami fonograficznymi - zakładają one utrzymanie stałej ceny 99 centów za pojedynczą piosenkę" - powiedziała Natalie Sequeira, rzeczniczka Apple.

Plotki o tym, że wytwórnie fonograficzne chcą wymusić na Apple zwiększenie opłat za pobieranie plików z iTunes pojawiły się już kilka tygodni temu - podniesienie cen miało zahamować postępujący od kilku lat spadek sprzedaży płyt CD.

Jak to tej pory Apple nie reagował na te doniesienia - jednak w piątek artykuł sugerujący rychłe zwiększenie cen o 26% ukazał się w New York Post. To zmusiło koncern do wydania oświadczenia. "Te informacje nie są prawdziwe, nie przewidujemy zwiększenia opłat" - powiedziała Natalie Sequeira, rzeczniczka firmy - "Podpisaliśmy wieloletnie umowy z wytwórniami fonograficznymi - zakładają one utrzymanie stałej ceny 99 centów za pojedynczą piosenkę".

Warto jednak zauważyć, że piosenki oferowane za pośrednictwem iTunes już raz zdrożały - gdy serwis startował, za pobranie całego albumu trzeba było zapłacić 9,99 USD, zaś w tej chwili za niektóre albumy trzeba płacić 16,99 USD (czyli drożej niż za ten sam album na płycie CD).

Serwis iTunes Music Store działa już od roku - w tym czasie internauci kupili w nim ponad 70 mln piosenek.

Więcej informacji:

http://www.apple.com/itunes