iTunes klientem P2P?

Właściciele serwisu SpyMac.com uruchomili usługę, pozwalającą użytkownikom oprogramowania klienckiego muzycznego serwisu firmy Apple - iTunes, na współdzielenie z innymi internautami plików audio.

Aby możliwe było wymienianie własnych plików muzycznych z innymi użytkownikami iTunes, należy zarejestrować się na stronie SpyMac.com. Także za pośrednictwem tej strony odbywa się wyszukiwanie i pobieranie muzyki od innych internautów. Cały system dość mocno przypomina niedziałający już serwis Audiogalaxy.

Właściciele SpyMac.com twierdzą, że ich usługa ma na celu umożliwienie wymiany pomiędzy uzytkownikami iTunes plików nie chronionych prawami autorskimi. Wszelkie przypadki naruszania tej części regulaminu SpyMac.com mają być bezlitośnie tępione. Najwyraźniej jednak operator serwisu nie do końca dotrzymuje tej obietnicy, bowiem wśród dostępnych do pobrania plików nietrudno jest natknąć się na utwory z pierwszych miejsc list przebojów – a więc objęte ścisłą ochroną prawną.

Z tego właśnie powodu większość analityków wróży SpyMac.com rychłe problemy natury prawnej a w konsekwencji szybkie zakończenie działalności. Chyba, że władzom serwisu uda się w 100% wyeliminować przypadku naruszania praw autorskich.

Więcej informacji:

http://www.spymac.com

http://www.apple.com/music/store/