Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

iTunes będzie współpracował z Linuksem

Do tej pory, odtwarzacz iTunes oraz system operacyjny Linux nie szły ze sobą w parze. Niedługo jednak ta sytuacja może ulec zmianie. Firma CodeWeavers poinformowała, iż w najnowszej wersji programu CrossOver Office dodano obsługę aplikacji koncernu Apple.

CodeWeavers specjalizuje się w oprogramowaniu umożliwiającym uruchamianie programów z systemu Windows na Linuksie. Ich produkt o nazwie CrossOver Office 3.1 uzyskał w najnowszej wersji wsparcie dla aplikacji iTunes. Najnowsza edycja CrossOver Office jest jeszcze w fazie beta i do tej pory udostępniono ją jedynie dotychczasowym klientom CodeWeavers. Finalnej wersji możemy się spodziewać jeszcze w tym roku. Jak tłumaczy Jeremy White, szef CodeWeavers, iTunes był najbardziej pożądanym przez użytkowników programem.

Niestety Apple nie przewidziało wersji iTunes przeznaczonej dla systemów Linux. Jedynym wyjątkiem, jaki poczyniono w tym zakresie było udostępnienie programu dla systemów z rodziny Windows oraz umożliwienie jego użytkownikom korzystanie z przenośnych odtwarzaczy iPod. Pojawiły się już co prawda programy, które z poziomu Linuksa mogą połączyć się z odtwarzaczem, co więcej plany zakładały również umieszczenie tego systemu w samym urządzeniu. Konkurencyjny produkt Della - Dell DJ bez problemu porozumiewa się z Linuksem, dzięki aplikacji Lsongs firmy Linspire.

Więcej informacji: CodeWeavers