iTunes Music Store zbliża się do 100 milionów

Liczba sprzedanych utworów przez internetowy sklep muzyczny Apple iTunes Music Store, przekracza właśnie barierę 95 milionów. Rozpoczyna się odliczanie i wyczekiwanie na magiczną barierę 100 milionów zakupionych w iTMS piosenek od momentu jego uruchomienia w kwietniu 2003 roku.

Jednocześnie koncern ogłosił, iż od momentu zaistnienia iTunes Music Store na rynku europejskim (we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii), sprzedano do tej pory już ponad 1,5 miliona utworów. Mieszkańcy tych trzech krajów mogą także brać udział w specjalnej promocji organizowanej przez Apple w związku z 'odliczaniem do 100 milionów'. Co 100 tysięcy sprzedanych utworów losowany będzie odtwarzacz iPod z dyskiem o pojemności 20 GB. Na klienta sklepu który zakupi 100-milionową piosenkę czekać zaś będzie notebook z serii PowerBook z 17-calowym ekranem, odtwarzacz iPod z dyskiem o pojemności 40 GB oraz kupon (gift certificate) pozwalający na pobranie 10 tysięcy utworów z iTMS.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że również Sony szykuje się do podbicia Starego Kontynentu zakupami cyfrowej muzyki. Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu ruszy europejska odsłona sklepu muzycznego Connect, dostępnego do tej pory jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji:

iTunes -http://www.itunes.com

Connect - http://www.connect.com