iTunes Music Store wystartował w Europie

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, internetowy sklep muzyczny Apple'a - iTunes Music Store - oficjalnie otworzył dziś swoje podwoje dla Europejczyków. Jako pierwsi z potężnych, muzycznych zasobów iTMS mogą skorzystać Anglicy, Niemcy oraz Francuzi. Niestety, reszta Starego Kontynentu będzie musiała poczekać z zakupami aż do października.

Tak jak w wersji amerykańskiej, w zasobach iTunes Music Store znajduje się ponad 700 tysięcy plików z cyfrową muzyką z pięciu, największych wytwórni muzycznych, w tym ponad 12 tysięcy utworów muzyki klasycznej. W zależności od jednego z trzech krajów Europy, w którym iTMS jest już dostępny, ceny za pobranie pojedynczych utworów oraz całych albumów wynoszą odpowiednio:

iTunes Music Store wystartował w Europie

Niemcy oraz Francja:

1 utwór - 0,99 EUR

cały album - 9,99 EUR

Wielka Brytania:

1 utwór - 79 pensów

całym album - 7,99 funta

Reszta zasad dotyczących zakupionych już utworów pozostaje bez zmian: możliwość streamingu zakupionej muzyki na maksymalnie 5 komputerów, możliwość zapisania playlisty na płytę CD do 7 razy oraz nieograniczona możliwość synchronizacji z przenośnymi odtwarzaczami iPod i zapisywania pojedynczych utworów na nośnik CD. Wersja niemiecka oraz francuska iTMS zostały całkowicie zlokalizowane. Podczas odbywającej się w Londynie konferencji Apple, prezes Steve Jobs wspomniał również o 5000 dostępnych w sklepie książek audio z możliwością bezpłatnego odsłuchiwania ich 3-minutowego fragmentu. Ich ceny wahają się w granicach od 10 do 13 funtów. Co ciekawe, niepewny jest jeszcze los zbiorów muzycznych pochodzących z niezależnych, europejskich wytwórni, bowiem nadal trwają negocjacje pomiędzy nimi a przedstawicielami Apple.

Więcej informacji:http://www.apple.com/itunes

iTMS Wielka Brytania:http://www.apple.com/uk/itunes

iTMS Francja:http://www.apple.com/fr/itunes

iTMS Niemcy: http://www.apple.com/de/itunes