iTunes Music Store: sprzedano 100 milionów utworów!

Liczba legalnie sprzedanych utworów przez internetowy sklep muzyczny Apple - iTunes Music Store - przekroczyła magiczną barierę 100 milionów od momentu uruchomienia serwisu w kwietniu 2003 roku. Znamy już szczęśliwca, który otrzyma nagrody za zakup i pobranie jubileuszowego pliku.

Szczęśliwym posiadaczem notebooka PowerBook G4 z 17-calowym wyświetlaczem, odtwarzacza iPod z dyskiem o pojemności 40 GB oraz kuponu (Gift Certificate) umożliwiającego darmowe pobranie z iTMS 10 tysięcy utworów stanie się Kevin Britten - mieszkaniec miasta Hays w stanie Kansas. Plik, który zakupił Kevin to "Somersault (Dangermouse remix)" autorstwa Zero7.

Apple w ramach zorganizowanej z tej okazji promocji obiecało również nagrodzić klientów iTMS, którzy od momentu ogłoszenia sprzedaży na poziomie 95 milionów i rozpoczęcia odliczania, zakupią w sklepie każdy 100-tysięczny utwór. Na tych użytkowników czekać będą odtwarzacze iPod z dyskiem o pojemności 20 GB.

Przypominamy, iż poza Stanami Zjednoczonymi iTunes Music Store funkcjonuje już od połowy czerwca w trzech krajach Europy: Niemczech, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Plany Apple zakładają rozszerzenie dostępności na inne regiony Starego Kontynentu jeszcze w tym roku - prawdopodobnie w październiku.

Więcej informacji: http://www.itunes.com