iThink.pl się ulepsza

iThink.pl zaprezentowal dziś nowości - zmienioną szatę graficzną serwisu, a także nowości techniczno-funkcjonalne. -$ Nową odsłoną iThink.pl chcemy pokazać, że wierzymy w siłę dziennikarstwa obywatelskiego i chcemy wspierać tę ideę$ - zmiany w iThink.pl komentuje Marek Rusiecki, CR Media Consulting.

iThink.pl - podobnie jak wiadomości24 to serwis promujący dziennikarstwo obywatelskie. Zawartość iThink.pl w 100% pochodzi od użytkowników. Wiadomości24 mieszają treści użytkowników z informacjami od serwisów agencyjnych oraz z prasy wydawanej przez Polskapresse, wydawcę prasy regionalnej.

W iThink.pl można publikować wszelkiego typu formy dziennikarskie: tekst, fotografię, audio, video.

Kilka miesięcy temu iThink.pl został zakupiony przez CR Media Consulting i włączony do portalu internetowego Pino.pl, który ma niebawem zostać uruchomiony. W ramach Pino.pl znajdą się takie serwisy jak: www.prv.pl, www.ithink.pl, www.osobie.pl, www.playa.pl. Serwis ma umożliwić użytkownikom pisanie blogów, artykułów, publikowanie plików video, zawieranie znajomości i tworzenie społeczności.

- Włączenie iThink.pl do projektu Pino.pl, wpisuje się w naszą strategię udostępnienia internautom profesjonalnych narzędzi, które pozwolą im na kreowanie własnej przestrzeni w sieci. Tak jak iThink.pl nasz portal będzie się opierał na treściach tworzonych przez użytkowników. Nową odsłoną iThink.pl chcemy pokazać, że wierzymy w siłę dziennikarstwa obywatelskiego i chcemy wspierać tę ideę - zmiany w iThink.pl komentuje Marek Rusiecki, CR Media Consulting.

W iThink.pl zarejestrowanych jest prawie 1000 użytkowników. Co trzeci z nich opublikował swój materiał. Z myślą o dziennikarzach obywatelskich oraz publikowanych przez nich materiałach wprowadzone zostały zmiany w grafice i funkcjonowaniu serwisu.

- Inspirację czerpaliśmy przede wszystkim z dwóch źródeł: obserwacji funkcjonowania serwisu, w tym sugestii użytkowników, oraz własnego wyobrażenia o tym, jak serwis dziennikarstwa obywatelskiego mógłby i powinien wyglądać - mówi Rafał Janik, twórca iThink.pl. - Szata graficzna, którą przygotowała dla nas agencja Autentika, niczym nie przypomina poprzedniej. Obecna odpowiada światowym standardom prezentacji informacji w prasie elektronicznej. iThink.pl - według nas - grafiką przypomina teraz bardziej NYTimes.com czy BusinessWeek.com niż jakikolwiek polski serwis informacyjno-newsowy.

Do serwisu wprowadzeni zostali redaktorzy, którzy mają prawo poprawiać artykuły pod kątem ortografii, stylu, gramatyki. Redaktorzy mają także prawo do natychmiastowego opublikowania artykułu jeśli uznają, że jest ważną publikacją i ze względu na swoją aktualność nie powinna oczekiwać na głosy użytkowników. Równocześnie pozostaje w mocy standardowa droga randomkracji, czyli na artykuł musi zagłosować 3 z 10 losowo wybranych użytkowników.

Czytelnicy artykułów na iThink.pl mają możliwość dodawania danego materiału do Ulubionych co ułatwia powrót do danego tekstu i śledzenie zainteresowania publikacją wśród internautów.

Blog o projekcie CR Media - Pino.pl

Co już wiadomo o portalu CR Media?

Wiadomości24.pl: takiej działalności w polskiej Sieci nie było