iSecure pierwszą inkubowaną spółką w ramach Xevin Lab

Z początkiem stycznia 2010 r. Xevin Lab zawarł porozumienie, na mocy którego rozpoczęta została współpraca z firmą iSecure, specjalizującą się w doradztwie w zakresie ochrony danych osobowych.

Oferta iSecure skierowana jest zarówno do firm z sektora MSP (ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców działających w internecie), jak również do dużych, międzynarodowych korporacji. Oprócz doradztwa w zakresie ochrony danych osobowych, spółka zajmuje się również wsparciem dla e-biznesu, pomocą dla operatorów telekomunikacyjnych i pocztowych przy opracowywaniu planów działań w sytuacjach szczególnych zagrożeń, a także szkoleniami.

"Tematyka ochrony danych osobowych jest ściśle powiązana z rozwojem internetu oraz nowych technologii, dlatego też uważam, że inwestycja w podmiot zajmujący się profesjonalnym doradztwem w tym zakresie jest w pełni uzasadniona. Wystarczy wspomnieć o kilku głośnych wyciekach danych osobowych, które w przeciągu paru ostatnich miesięcy wstrząsnęły opinią publiczną, by zobrazować współczesne zagrożenia w tej dziedzinie. Osoby tworzące iSecure, z uwagi na ich doświadczenie w branży, dają gwarancję świadczenia usług na najwyższym poziomie " - mówi Radosław Czyrko, Prezes Zarządu Xevin Lab.

Jak się dowiedzieliśmy, początkowe wsparcie finansowe, jakie Xevin Lab przeznaczy na spółkę iSecure sięgnie rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. iSecure ma mieć też zapewnione finansowanie zaawansowanych technicznie projektów. Jak jednak mówi Radosław Czyrko, iSecure przede wszystkim otrzyma wsparcie merytoryczne - "Zorganizowanie firmy, dopracowanie usług i oferty oraz mocne wsparcie sprzedażowo-marketingowe."

"Współpraca z Xevin Lab oraz innymi podmiotami działającymi w grupie Xevin ułatwi nam nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych oraz zawarcie strategicznych umów partnerskich" - mówi Maria Lothamer, Wiceprezes Zarządu i udziałowiec iSecure.

"Dobrym momentem na ogłoszenie naszej współpracy z Xevin Lab jest właśnie 28 stycznia, ponieważ to ten dzień ustanowiony został przez Komitet Ministrów Rady Europy Europejskim Dniem Ochrony Danych Osobowych" - dodaje Michał Sztąberek, Prezes Zarządu i udziałowiec iSecure.

W Polsce Dzień Ochrony Danych Osobowych obchodzony jest po raz czwarty. Z tej okazji Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) organizuje w swojej siedzibie przy ul. Stawki 2 w Warszawie dzień otwarty, podczas którego będzie można porozmawiać z urzędnikami, a także wziąć udział w licznych prelekcjach powiązanych z tegorocznym hasłem "Masz prawo do prywatności w Internecie".