iPhone z kłem dinozaura i elektroniczna biużuteria

Posiadacze najnowszego modelu iPhone’a mogą zamówić bardzo oryginalną obudowę. Skonstruowano ją z fragmentów meteorytów, diamentów i... kła dinozaura. Dla mniej wymagających przygotowano natomiast elektroniczną biżuterię.

iPhone z kłem dinozaura i elektroniczna biużuteria

Diamenty, fragmenty meteorytów i ząb dinozaura w obudowie iPhone'a 4

Zobacz także

Ludzka pomysłowość nie zna granic. Dowodzi tego niejaki Stuart Hughes, który zaprojektował oryginalną obudowę dla iPhone’a 4. Nazwał ją "edycją historyczną" i rzeczywiście znajdziemy w niej coś, co przypomni nam o czasach, kiedy człowiek nie rządził Ziemią.

Obudowa ta zbudowana jest z pierścienia diamentów przylegających do jej boków i przykrywających logo Apple (8,5 karata, bez żadnych skaz). Tylna ściana urządzenia została natomiast wykończona fragmentami meteorytów. Całość uzupełnia - ponoć autentyczny - ząb tyranozaura. W sumie powstało jedynie dziesięć takich obudów. Każda z nich została wyceniona na 62,700 dolarów.

Dla osób posiadających odrobinę mniej oszczędności przygotowano natomiast elektroniczną biżuterię firmy eJOUX. Choć zaprezentowane bransoletki i naszyjniki znajdują się w fazie projektu, to można zakładać, że koniec końców trafią do sprzedaży. Ozdoby składają się z elastycznego wyświetlacza, na który możemy wgrać wybraną przez siebie grafikę za pomocą Bluetootha. Biżuteria ma także mieć możliwość pokazywania nazwy zespołu czy utworu, którego słuchamy na przenośnym odtwarzaczu plików audio czy informacji na temat nieodebranych połączeń czy smsów czekających na odczytania na naszym smartfonie. Nie podano niestety przypuszczalnej ceny tych ozdób.