iPhone budzik w Nowy Rok nie dzwoni

Błąd w iOS sprawił, że użytkownicy telefonu iPhone 1-2 stycznia 2011 r. mogli pospać dłużej. Awaria funkcji budzika, która początkowo miała zostać zażegnana w poniedziałek, trwa już czwarty dzień. Apple pracuje nad kolejną łatką dla systemu.

Noworoczna wpadka Apple dotknęła użytkowników, którzy wybrali opcję "jednorazowy alarm". U tych, którzy ustawili "alarm cykliczny", budzik działał prawidłowy.

Błąd nie występował też w niektórych aplikacjach z App Store, takich jak Clock Pro Free, Theme Clock Alarm, Alarm Tunes i Nightstand Central Free. Większość użytkowników iPhone'a korzystało jednak z domyślnej funkcji.

Apple potwierdziło, że iPhone budzik (a konkretnie: opcja "jednorazowy alarm") nie wszędzie zadziałał. Fakt, że luka w systemie pojawiła się w Nowy Rok i wolną niedzielę 2-go stycznia to szczęście w nieszczęściu. Niektórzy użytkownicy myśleli nawet, że wyłączony budzik to noworoczny prezent od firmy.

iPhone budzik nie zbudził do pracy

Programiści Apple zapewniali, że 3 stycznia (w poniedziałek) wszystko powinno wrócić do normy. Jak dowiedzieliśmy się od Czytelników, wczoraj iPhone budzik znów nie zadzwonił.

Zegarek iOS ma spore problemów, kiedy pojawiają się krytyczne daty. Podczas zmiany czasu w październiku 2010 r., iPhone zmieniał czas, lecz budzik dzwonił z godzinnym przesunięciem.

Aktualizacja: 04 stycznia 2011 09:40

Informacja o przedłużającej się awarii budzika iPhone.