Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

iPed: chiński iPad na Androidzie

Prawie jak iPad... no właśnie, "prawie", bo nazywa się "iPed" i jest chińską podróbką amerykańskiego iPada. Zalety? Na pewno cena - pięć razy niższa od oryginału.

Chiński tablet iPed wygląda prawie identycznie jak iPad. Jest jednak od niego pięciokrotnie tańszy - kosztuje ok. 105 dolarów. W środku można znaleźć procesor Intela, 128 MB pamięci operacyjnej i 16 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie wyposażono również w dwa portu USB i czytnik kart pamięci SD.

Ciekawostką jest zastosowany system operacyjny: iPed działa pod kontrolą systemu Android.

Komentarz redakcji:

Patrząc na cenę iPeda (105 dolarów) i cenę oryginalnego iPada (ok. 500 dolarów) sukces w naszym kraju wróżymy raczej chińskiej podróbce niż oryginałowi. Apple odniosło niebywały sukces, bo w niecałe dwa miesiące na całym świecie sprzedano dwa miliony urządzeń. Nie dziwi nas, że kolejni producenci zauważają, że na tabletach można nieźle zarobić i starają się zaistnieć na tym rynku.

Podczas testów redakcyjnych przekonaliśmy się, że iPad to ciekawy wynalazek. Jak na polskie warunki jego cena jest jednak bardzo wysoka. A kupowanie iPeda zamiasta iPada to trochę jak kupowanie butów Ahihas zamiast Adidasów...