iPed: chiński iPad na Androidzie

Prawie jak iPad... no właśnie, "prawie", bo nazywa się "iPed" i jest chińską podróbką amerykańskiego iPada. Zalety? Na pewno cena - pięć razy niższa od oryginału.

Chiński tablet iPed wygląda prawie identycznie jak iPad. Jest jednak od niego pięciokrotnie tańszy - kosztuje ok. 105 dolarów. W środku można znaleźć procesor Intela, 128 MB pamięci operacyjnej i 16 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie wyposażono również w dwa portu USB i czytnik kart pamięci SD.

Ciekawostką jest zastosowany system operacyjny: iPed działa pod kontrolą systemu Android.

Komentarz redakcji:

Patrząc na cenę iPeda (105 dolarów) i cenę oryginalnego iPada (ok. 500 dolarów) sukces w naszym kraju wróżymy raczej chińskiej podróbce niż oryginałowi. Apple odniosło niebywały sukces, bo w niecałe dwa miesiące na całym świecie sprzedano dwa miliony urządzeń. Nie dziwi nas, że kolejni producenci zauważają, że na tabletach można nieźle zarobić i starają się zaistnieć na tym rynku.

Podczas testów redakcyjnych przekonaliśmy się, że iPad to ciekawy wynalazek. Jak na polskie warunki jego cena jest jednak bardzo wysoka. A kupowanie iPeda zamiasta iPada to trochę jak kupowanie butów Ahihas zamiast Adidasów...