iPad 2 mniejszy i bardziej kanciasty (wideo)

Pojawia się coraz więcej informacji o tablecie iPad 2. Najnowsze wideo zdradza wielkość i kształt nowego urządzenia Apple. To jednak tylko niewielka część nowych plotek na temat iPada drugiej generacji.

Wraz z nadejściem nowego roku pojawiła się także świeża porcja plotek o tablecie iPad 2. Apple ciągle oficjalnie nie zaprezentował urządzenia, jednak z fabryki produkującej podzespoły urządzenia pojawia się coraz więcej doniesień na temat jego wyglądu i funkcji.

W Sieci pojawił się materiał wideo prezentujący tylną ściankę nowego iPada 2. Mimo, że to tylko kawałek plastiku, da się z niego wywnioskować zaskakująco dużo informacji. W jego posiadanie wszedł japoński bloger Mactokara.

Co więc wiadomo? iPad 2 będzie odrobinę mniejszy od pierwszej generacji tabletu. Ponadto obudowa i jej brzegi będą mniej obłe, przypominając nową stylistykę Apple zastosowaną m.in. w iPhonie 4.

Tylna ścianka posiada ponadto okrągły otwór, prawie na pewno przeznaczony na aparat cyfrowy. Jest on mniej więcej wielkości tego zastosowanego w iPhonie 4 i większy niż w iPodzie Touch. Może to oznaczać, że iPad 2 będzie mógł robić zdjęcia podobnej jakości co nowy smartfon Apple’a.

Do ciekawy informacji zebranych na podstawie szkicy iPada 2 dotarł także 9to5Mac. Serwis utrzymuje, że nowy tablet otrzyma zupełnie nowy port po lewej stronie od ekranu. Według rysunku może to być slot kart SD bądź microSD lub wejście USB.

Ponadto Apple ma ponoć wypuścić na rynek aż trzy wersje nowego urządzenia. Prócz klasycznego modelu wyposażonego jedynie w moduł WiFi pojawią się także wersje wykorzystujące technologie UMTS oraz CDMA.

Apple swoim zwyczajem nie komentuje żadnych doniesień na temat urządzenia. Jedne z najpewniejszych plotek na jego temat pochodzą z samej fabryki odpowiedzialnej za produkcję urządzenia. Wynika z nich, że Apple zamierza rozpocząć sprzedaż iPada 2 jeszcze w pierwszym kwartale 2011 roku.