iPad 2 już w lutym?

Możliwe, że następca tabletu iPad trafi do sprzedaży już w lutym. Data wydaje się w miarę pewna ze względu na źródło informacji - wprost z fabryki produkującej nowe urządzenie.

iPad 2 to obecnie najgorętsza nowość szykowana przez firmę Apple. Mimo, że premiera tabletu ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy ciągle nie wiadomo nic pewnego na temat tego urządzenia poza wiarygodną plotką, iż będzie ono posiadać dwie kamery i wejście USB.

Teraz do kompletu doszedł także prawdopodobny miesiąc premiery urządzenia. Jak informuje serwis DigiTimes wszystko w związku z przeciekiem prosto od pracowników firmy Foxconn Electronic, odpowiedzialnej za produkcje iPada 2. Według niepotwierdzonych informacji firma Apple miała zażyczyć sobie by w ciągu 100 dni przygotować około pół miliona sztuk urządzeń gotowych do sprzedaży.

Oznacza to, że nowy iPad może trafić do sprzedaży już w pierwszym kwartale przyszłego roku, np. w lutym. Podobno tablet miał się pojawić już w styczniu, ale oprogramowanie urządzenia ciągle znajduje się w fazie testów.

Inna wersja zakłada, że Apple zamawia taką liczbę urządzeń wcześniej by mieć zapasy zaopatrzenia na późniejszą, prawdopodobnie kwietniową, premierę.