eStore - sklep z aplikacjami od Ericssona

Ponad 30 tys. płatnych i darmowych aplikacji na telefony komórkowe oferuje sklep internetowy uruchomiony przez firmę Ericsson.

Ericsson uruchomił sklep internetowy — eStore — w którym operatorzy mogą instalować i oferować użytkownikom aplikacje do telefonów komórkowych. Obecnie w eStore dostępnych jest ponad 30 000 aplikacji do pobrania na różne telefony komórkowe. Niektóre z nich można pobrać bezpłatnie, za inne trzeba zapłacić w formie przedpłaty lub za pośrednictwem rachunku telefonicznego. Aplikacje są stale weryfikowane pod kątem wielu najpopularniejszych funkcji i smartfonów obecnych aktualnie na rynku.

Nasz eStore umożliwia użytkownikom dostęp do bogatego zestawu aplikacji na dowolnie wybrany telefon komórkowy — powiedział Jan Wareby, wiceprezes i dyrektor działu multimediów w firmie Ericsson. Jednocześnie daje okazję zwiększania przychodów operatorom.

eStore - sklep z aplikacjami od Ericssona

eStore umożliwia programistom udostępnianie swoich aplikacji użytkownikom przez umieszczenie ich w serwisie. Oprócz programistów swoje aplikacje zamieszczać mogą również media, organizatorzy imprez, przedsiębiorstwa oraz inni właściciele i dostarczyciele treści. Szczegółowe informacje o programie dostępne są pod adresemhttp://estore.ericsson.com .

W ramach realizacji projektu, Ericsson nawiązał partnerską współpracę z firmą Opera Software ASA, która zapewnia strukturę kliencką do widżetów i aplikacji z wykorzystaniem różnych kanałów i urządzeń.

Źródło: Ericcson Polska