eSKY.pl na nowych witrynach

eSKY.pl, internetowe biuro podróży i serwis internetowy z biletami lotniczymi, podpisał kolejne umowy z serwisami partnerskimi.

Do stale rosnącego grona partnerów należą już m. in. Onet.pl, Wirtualna Polska, Fly.pl, Gazetaprawna.pl. Obecnie, do tej grupy dołączają serwisy invia.pl (agencja turystyczna), lowcostport.pl serwis poświęcony tanim liniom lotniczym) oraz e-podroznik.pl (rozkładów jazdy autokarów) . Na mocy zawartych umów, na stronach invia.pl oraz e-podroznik.pl pojawi się wyszukiwarka biletów lotniczych oparta na systemie ETS (eSKY Travel Search). Obsługę klientów zapewni call center (który łącznie liczy ponad 60. pracowników) eSKY.pl. Użytkownicy lowcostport.pl zyskają dostęp do call center eSKY.pl i możliwość telefonicznej rezerwacji biletów.

"Chociaż eSKY.pl już jest największym serwisem z biletami lotniczymi na polskim rynku, a nasz udział w rynku przekracza 40%, nie zamierzamy spocząć na laurach." - wyjaśnia Łukasz Habaj, wiceprezes eSKY.pl.

- "Dzięki rozpoczęciu współpracy z Wirtualną Polską i Onetem, dwoma największymi portalami w kraju, możemy śmiało stwierdzić, że oferta eSKY.pl dociera obecnie do największej liczby internautów w Polsce. Przykładowo, tylko w kwietniu tego roku liczba zapytań skierowanych do naszej wyszukiwarki przekroczyła 1 milion.

W kolejnych miesiącach, w związku z sezonem urlopowym, ta liczba jeszcze wzrośnie - mówi Łukasz Neska, Koordynator Działu Marketingu eSKY.pl.

W ubiegłym roku, przychody ze sprzedaży eSky.pl osiągnęły pułap 72 mln złotych, a zysk netto 1,6 mln złotych. W roku 2009 przychody planowane są na 115 mln złotych, co oznacza wzrost o 60% rok do roku. Zysk netto ma być większy o prawie 100% i wynieść ok. 3mln złotych.