eCard już obsługuje

eCard, spółka zajmująca się rozliczaniem i autoryzacją płatności w Internecie rozpoczęła działalność.

Pierwszą instytucją, obsługiwaną przez eCard, jest Polska Akcja Humanitarna. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom można wpłacać darowizny na konto PAH bezpośrednio z jej strony internetowej.

„Głównym aspektem naszej działalności będzie przyjmowanie i autoryzacja transakcji w Internecie dokonanych kartami płatniczymi” – powiedziała nam Magdalena Syczuk, dyrektor generalny spółki.

Specjalnością eCard będzie również doradztwo w dziedzinie handlu elektronicznego oraz sprzedaż rozwiązań dla wirtualnych sklepów. Firma ma także umowę o współpracy z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym, który jest posidaczem 28,6 procent jej udziałów.

eCard powstał w marcu tego roku. Spółkę założyły ComputerLand i Bank Rozwoju Eksportu. Następnym udziałowcem miał być Euronet, właściciel sieci bankomatów. Umowa o współpracy z nim nie doszła do skutku, ale eCard podpisał umowę z WBK, który wprawdzie ma własne centrum rozliczeniowe, ale nie zajmuje się transakcjami w Internecie.

„Obecnie system eCard wdrażany jest przez kilkanaście polskich sklepów internetowych” – powiedział Grzegorz Lindenberg, prezes spółki. W ciągu roku władze firmy chcą zacząć obsługiwać kilkaset instytucji, świadczących usługi dla klientów indywidualnych.