Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

eBay.com zmuszony zadbać o sprzedawców

W Ameryce siła eBay jako platformy aukcyjnej dla zwykłych użytkowników słabnie. Oczywiście nie znaczy to, że eBay nie generuje zysków. Generuje i to spore, ale na swoje nieszczęście niższe niż te, oczekiwane przez analityków Wall Street. Coraz ważniejsi wydają się więc sklepikarze, którzy sprzedają przedmioty z pierwszej ręki.

W styczniu bieżącego roku eBay poinformował właścicieli sklepów, że zamierza podnieść miesięczną opłatę za utrzymywanie witryny sklepowej z 9,95 USD do 15,95 USD.

Pomysł spotkał się naturalnie z niechęcią właścicieli, którzy zacząli nazywać eBay - feeBay. Protestowali głośno i w efekcie spółka znalazła rozwiązanie, które - choć nie usatysfakcjonuje wszystkich, to jednak niektórych pocieszy. Ponad 100 tys. właścicieli sklepów oferujących swoje towary a eBay'u nie ma własnej witryny. eBay pomoże im ją stworzyć za jedyne 6,95 USD miesięcznie. Prowizja za transakcje na sklepowych stronach ma wynieść 0,5-1,5%.